18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP Yeni Ürünlerini Görücüye Çıkarıyor
09 Ağustos 2012 Perşembe 12:55

HP Yeni Ürünlerini Görücüye Çıkarıyor

HP fotoğraf baskı firmaları ve laboratuarları için yeni teknolojiler, uygulamalar ve hizmetlerini Photokina’da görücüye çıkaracak.

23 Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Photokina Fuarı’nda profesyonel fotoğrafçılar, laboratuarlar ve perakende fotoğrafçılık şirketleri için yeni gelir kapıları açan yazıcı, uygulama ve hizmet portföyünü tanıtacağını duyurdu (Salon 4,1, Stand I-010, I-040, I-050, J-045 ve J-049).

HP, HP mürekkepleri, malzemeleri ve teknolojileri sayesinde sunulabilen en son tekniklerin kullanıldığı uygulamaların yanı sıra HP Indigo baskı makinesi ve HP Designjet yazıcı yelpazesindeki ürünlerini de tanıtacak. Ayrıca furada HP dijital baskı teknolojilerinin sunduğu görüntü kalitesini, esnekliği, yaratıcılığı ve iş fırsatlarını tecrübe etmesine imkan veren bir ortam sağlayacak. Photokina laboratuarlar, profesyonel fotoğrafçılar, baskı hizmeti sağlayıcılar (PSP'ler), perakendeciler ve ev içi baskı tüketicileri dahil olmak üzere ticari fotoğrafçılık dünyasında faaliyet gösteren herkes fuar alanında HP’nin bu hizmetinden faydalanabilecek.

Standda tanıtılacak ürünler:
-HP Indigo 7600 Dijital Baskı Makinesi – Laboratuarlara fotoğraf ürünlerinin basılması açısından daha fazla kalite ve verimlilik sunan, 7 renkli baskı makineleri yelpazesindeki en yeni ürün
-HP Designjet L26500 Yazıcı – Çevresel konular göz önünde bulundurularak açık ve kapalı alan grafiklerinin üretimi için HP Lateks Mürekkeplerin kullanıldığı 1,55 metrelik (61 inç) geniş formatlı yazıcı.
-HP Designjet Z6200 Fotoğraf Yazıcısı (1,067 metre (42 inç) ve 1,524 metrelik (60 inç) modeller) – farklı ortam türlerinde yenilikçi renk tutarlılığı ve hassasiyeti ile sınıfındaki en yüksek baskı hızıyla (1) fotoğraf kalitesinde baskı yapmak için tasarlanan yeni bir ürün.
-HP Designjet Z3200 Fotoğraf Yazıcısı (61 cm (24 inç) ve 1,117 metrelik (44 inç) modeller) – bütünleşik spektrometreyle profesyonel fotoğrafçılar için 12 mürekkepli (HP Qad Siyah ve HP Kromatik Kırmızı) baskı sistemine sahip kolay kullanımlı, geniş formatlı, mürekkep püskürtmeli yazıcı.

HP GSB EMEA Pazar Geliştirme Direktörü Ronen Zioni “HP standındaki bu geniş ürün yelpazesiyle üretilen yenilikçi, yüksek kaliteli fotoğraf uygulamalarının fuara gelen ziyaretçilerin ilgisini çekeceğinden ve onlara ilham vereceğinden eminiz. Yazıcılar ve baskı makinelerinin yüksek verimliliği ve HP’nin basılı işleri geliştirmek için tasarlanan teknolojik gelişmelerinin yanı sıra, HP fotoğraf piyasasını desteklemek ve fotoğraf laboratuarlarına yardımcı olmak, özellikle bu sektördeki iş fırsatlarını maksimuma çıkarmak için kullanacağı yeni yöntemleri de tanıtacak.” şeklinde konuştu.

Yüksek verimlilik, daha fazla uygulama ve değer katan teknikler
Üstün kalite ve yeni özel efektler için tasarlanan yeni HP Indigo 7600 Dijital Baskı Makinesi, standart üretim modunda dakikada 120 A4 sayfası (ppm) basabiliyor. Bu ürün, önde gelen birçok fotoğraf hizmeti sağlayıcısı tarafından kullanılan popüler HP Indigo 7000 serisi yaprak beslemeli baskı makineleri baz alınarak geliştirildi.

HP ElectroInk Siyah ile birlikte yeni HP ElectroInk Açık Siyahın kullanıldığı yeni baskı makinesi, en hassas profesyonel fotoğrafçıların bile gereksinimlerini karşılayacak şekilde üstün kaliteli siyah-beyaz görüntüler üretebiliyor.

HP Indigo 7600 Dijital Baskı Makinesi aynı zamanda şu özellikleri sunuyor:
-Yaratıcılık, öne çıkma ve katma değer fırsatları sunacak şekilde çoklu mürekkep katmanları kullanılarak yapraktan 50 mikron yukarıda kalacak şekilde kabartmalı baskı.
-Fotoğraf detayları için dokular, ters dokular ve desenler sağlayacak şekilde baskı makinesinde dijital olarak oluşturulan kalıp kullanılarak içe ve dışa kabartma efektleri.
-Özel görsel efektlere imkan veren dijital filigran basımı.

HP Indigo dijital baskı makineleri farklı kağıtlar ve malzemelerin (kaplı ve kaplamasız, mat, yarı kuşe, kuşe ve dokulu) üzerine baskı yapabiliyor, böylece fotoğraf perakendecileri, profesyonelleri ve laboratuvarlarının farklılık yaratan fotoğraf ürünleri sunabilmelerine imkan veriyor.

HP Lateks Mürekkepler ve HP Geniş Formatlı Fotoğraf Yazıcılarıyla daha fazla uygulama potansiyeli
HP Lateks Mürekkepli baskı teknolojisi, heyecan verici ve renkli fotoğraf uygulamaları için vinil, kumaşlar(3), kağıt, film ve düşük maliyetli kaplamasız ortamlar dahil olmak üzere farklı malzemeler üzerinde kokusuz baskı(2) yapılmasına imkan veren yeni HP Designjet L26500 Yazıcıyla photokina’ya geri dönüyor.

Su bazlı HP Lateks Mürekkeplerin kullanıldığı, altı renkli HP Designjet L26500 Yazıcı 155 cm genişliğinde (61 inç) uygulamalar üretebiliyor. 1200 x 1200 dpi çözünürlüklerle kapalı ve açık ortamlarda kullanıma uygun baskılar yapabilen bu yazıcı, 22,8m2/saatlik (246 ft2/saat) hızlarda çalışabiliyor.

HP Lateks teknolojisi, profesyonel fotoğraf laboratuarları ve baskı hizmeti sağlayıcılarının özel – hatta kişiye özel – duvar kaplamaları, mobilya kumaşları ve duvar kağıtları üretmeleri için yeni fırsatlar sunuyor.

Standda ayrıca HP Designjet Z6200 Fotoğraf Yazıcısı ve HP Designjet Z3200 Fotoğraf Yazıcısı da görücüye çıkıyor.

Fotoğraf laboratuarları, dijital baskı şirketleri, reklam ajansları, tasarım firmaları ve ticari baskı şirketleri için tasarlanan HP Designjet Z6200 Fotoğraf Yazıcısı serisi (1,067 metre (42 inç) ve 1,524 metrelik (60 inç) modeller) 140m2/saate (1.500 ft2/saat) kadar hızlarda inç başına 2.400 noktalık (dpi) çözünürlükle fotoğraf kalitesinde baskılar sunuyor.

HP Canlı Fotoğraf Mürekkepleri gelişmiş çizilme direnci, parlaklık seviyeleri ve parlaklık standardının yanı sıra eski HP mürekkeplerine göre daha derin siyahlara sahip daha geniş bir renk gamı sunuyor. Yazıcının 8 mürekkepli baskı sistemi aynı zamanda renk gamını genişleten HP Kromatik Kırmızı mürekkebi de içeriyor.

HP Designjet Z3200 (61 cm (24 inç) ve 1,117 metrelik (44 inç) modeller) galeri kalitesinde siyah-beyaz ve renkli fotoğraflar, sanatsal geliştirmeler, geniş formatlı tasarımlar ve zaman içerisinde dayanıklılığını muhafaza eden yüksek hassasiyet sunuyor.  Z3200’ün HP Canlı pigmentli mürekkeplerin kullanıldığı 12 mürekkepli baskı sisteminde PANTONE® Renklerinin yüzde 95’ini kapsayan (4) HP 73 Kromatik Kırmızı mürekkep bulunuyor.

HP, perakendecilerin kişisel fotoğrafların bastırılmasıyla ilgili talebi yönlendirmeleri ve kişiye özel fotoğraf ürünlerinden oluşan bu kârlı pazardan gelir elde edebilmeleri için HP’nin web’den mağazaya ve mağaza içi varlıklar portföyünü nasıl kullanabileceklerini gösteren tam donanımlı bir perakende fotoğraf merkezi modelini ve şirket içi baskı merkezini tanıtacak. Photokina’ya gelen ziyaretçiler, ayrıca HP’nin yazılım çözümleri portföyünü ve aynı gün içerisinde yaratıcı baskı hizmetlerini de görme fırsatı yakalayacaklar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları