20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP Yazılım 2008’de Hız Kesmeyecek
20 Ocak 2008 Pazar 13:11

HP Yazılım 2008’de Hız Kesmeyecek

Gerçekleştirdiği satın almalarla uçtan uca çözüm portföyünü genişleten HP, yazılım alanında 2008 yılına da iddialı başladı.

HP, 2002 yılındaki Compaq birleşmesinden sonra 2006 yılında da 4,5 milyar dolara Mercury'yi bünyesine katarak en büyük ikinci satın alma operasyonunu gerçekleştirdi. Bu birleşme, HP OpenView sistemlerinin, ağ ve BT hizmet yönetim yazılımlarının gücüyle Mercury'nin uygulama yönetimi, BT yönetişimi ve hizmet odaklı mimari yönetişimi alanındaki deneyimini bir araya getirdi.

2007"nin Şubat ayında da, iş süreçlerinin takibine yönelik yazılımlar geliştiren Bristol Technology yazılım firmasını bünyesine katan HP, yazılım alanındaki atağını hızlı sürdürdü. Üçüncü olarak dünyanın önde gelen web uygulama güvenliği değerlendirme yazılımı ve hizmetleri sağlayıcılarından olan SPI Dynamics Inc."ı satın alan firma, uygulama kalitesi yönetimi pazarındaki liderliğini güçlendirdi.

Yılın son satın alması ise Kasım ayında gerçekleşti. Bilgi teknolojilerinin (BT) en hızlı gelişen iş alanlarından biri olan veri merkezi otomasyonunun lideri Opsware firmasını 1,6 milyar dolara bünyesine katan HP, İş Teknolojisi Optimizasyonu (İTO) çözüm portföyünü daha da genişletti.

HP Türkiye Yazılım Grup Müdürü Tayfun Topkoç, gelecek 5 yıl içinde Türkiye"de ciddi yatırımlar yapacaklarını ifade etti. 2008 yılı hedeflerinin hız kesmeden büyümeyi sürdürmek olduğunu belirten Topkoç: "Türkiye"de özellikle büyük kurumlarda, mevcut portföyümüzle verimlilik düzeyini yükseltecek projelere imza atmayı planlıyoruz. Bu yükseliş de mutlaka ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak ve inovasyon imkanlarını artıracaktır. HP, sadece dünya genelinde değil, Türkiye"de de yazılım alanındaki yatırımlarını ve büyümesini sürdürüyor. Yeni satın almalar sayesinde, Türkiye"deki müşterilerimize daha geniş bir yazılım portföyü sunacağız," dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları