25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP ve Netsisten Sanayi Avantaj Çözümü
20 Temmuz 2007 Cuma 16:07

HP ve Netsis'ten Sanayi Avantaj Çözümü

Netsis'in dünya donanım devi HP iş birliğiyle oluşturduğu Sanayi Avantaj Çözümü, küçük ve orta ölçekli bir yan sanayi şirketinin gereksinim duyabileceği tüm yazılım araçlarını kapsıyor.

Ortak hizmet felsefeleri teknolojinin hizmetlerini şirketlere taşımak olan HP ve Netsis"in iş birliği çerçevesinde, Netsis Sanayi Avantaj Çözümü'nü alan yan sanayicilerin bilişim altyapısı, HP sunucular ile desteklenecek. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin teknolojiye sahip olma maliyetlerini önemli ölçüde hafifleten iş birliğiyle, yazılım maliyetinin azaltıldığı, sunucu donanımı maliyetinin ise ortadan kaldırıldığı özel bir fırsat sunuluyor.

Çakır: "Ana sanayi - yan sanayi entegrasyonu kolaylaşıyor."

Netsis"in son zamanlarda yan sanayiye özel çözümünlere ağırlık verdiğini kaydeden Netsis Genel Müdür Yardımcısı Tarkan Çakır, ana sanayi şirketlerinin kendi sistemleri dahilinde tedarik zinciri yönetim sistemleri (B2B) geliştirdiğini ve yan sanayicilerini bu sistemlerle yönetmek istediğini söyledi. Çakır, "Yan sanayici, tedarikçi olabilmek için mutlaka bu sisteme uyumlu çalışmak ve kendi iç süreçlerinde ERP çözümlerini sisteme entegre olarak kullanmak zorundadır. Birden fazla ana sanayiye hizmet veren yan sanayici, ana sanayilerin her biri için benzer olan ancak detaylarda ayrışan farklı B2B sistemleri uygulamak durumunda kalır. Netsis olarak, sektöre özel çözümlerimizde ana sanayinin tedarikçisinden istediği tüm otomasyonları, bütünleşik yapıda ve gerçek zamanlı olarak internet/intranet üzerinden sağlıyoruz. En büyük avantajımız ise, yan sanayici kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümüyle kendi iç süreçlerini en optimum şekilde otomatize ederken, tedarikçisi olduğu ana sanayicilerle gerekli entegrasyonunu da tek uygulama içinde edinebiliyor. HP ile yapılan iş birliği çerçevesinde, Netsis Sanayi Avantaj Çözümü"nü alan yan sanayicinin, bilişim altyapısını HP sunucular da herhangi bir ek maliyet getirmeden destekliyor olacak. Bu iş birliğini tercih ederek, teknolojisi güçlenen sanayi, verim artışı elde edecek." dedi.

170"ten fazla ülkede faaliyet gösteren teknoloji firması HP ve yerli yazılım lideri Netsis"in birlikte sunduğu fırsatlar ilerleyen dönemlerde de, tüm Türkiye"deki sanayiciye birebir ulaşma hedefi ile sürecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları