23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP SIRM, Risk Yönetimini Kolaylaştırıyor
06 Mart 2012 Salı 13:06

HP SIRM, Risk Yönetimini Kolaylaştırıyor

HP’nin yeni Güvenlik Zekası ve Risk Yönetimi platformu, bulut bilişimden geleneksel sistemlere kadar tüm BT altyapılarında kurumsal güvenliği arttırıyor.

HP kurumların geleneksel ve mobil ortamlar ile bulut ortamlarında şeffaflık sağlayarak yeni risklere hızla uyarlanan güvenlik sistemleri geliştirmesini kolaylaştıran genişletilmiş güvenlik çözümünü duyurdu.

HP Güvenlik Zekası ve Risk Yönetimi (SIRM) platformu kurumsal veri merkezlerine ofis dışından dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletle erişildiği günümüz internet dünyasında kurumsal bilgilerin siber saldırılardan korunmasını kolaylaştırıyor. Şirketlerin hangi güvenlik risklerinin öncelikli olduğunu belirlemesine izin veren HP SIRM böylece BT maliyetlerini azaltıyor.

HP SIRM aynı zamanda şirket içi personelin internet güvenliğinde ne kadar bilgi sahibi olmasına bakılmaksızın herkesin yeni güvenlik önlemlerinden en doğru şekilde yararlanmasını sağlıyor. HP SIRM genel merkez, banka şubeleri ve diğer organizasyon şemalarını da dikkate alarak holdinglerden stratejik ortaklara ve kamu sektörüne kadar her alanda farklı BT altyapılarına güvenli çözümler getiriyor.

Yenilikler

HP, 2011 yılında Yazılım Yaşam Döngüsünden kod analizine ve network saldırı önleme sistemlerine kadar birçok alanda güvenlik risklerini gideren ArcSight, Fortify ve TippingPoint platformlarını birleştirerek HP Kurumsal Güvenlik Ürünleri portföyünü oluşturmuştu. HP SIRM bu yıl portföye eklenen en yeni ve kapsamlı çözüm oldu.

HP SIRM güvenlik ve BT operasyonları arasındaki iletişimi güçlendirerek şirketlerin kurumsal işleyiş ile altyapıya uygun güvenlik sistemleri geliştirmesini sağlıyor.

HP Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Güvenlik Ürünleri Genel Müdürü Tom Reilly, “Bugünün saldırıları öyle karmaşık bir hal aldı ve tespit edilmesi o kadar zorlaştı ki geleneksel güvenlik yaklaşımı ile genişleyen kurumların ihtiyacı olan güvenlik ekspertizini sağlayamıyorsunuz. HP Güvenlik Zekası ve Risk Yönetimi platformu uygulamalardan networke ve BT yönetişimine kadar her alanda proaktif risk yönetimi için içeriğe özel zekanın yanı sıra farklı güvenlik ortamlarında da şeffaflık sağlıyor.”

İş risklerini tek noktadan görüntüleme
HP SIRM kritik iş süreçleri ve uygulama güvenliği kaynaklarını tek noktada birleştiriyor:
— HP Kurumsal Görünüm üst düzey yöneticilere dinamik bir kontrol paneli ve öncelikli riskler haritası sağlıyarak güvenlik ile BT operasyonları arasında köprü kuruyor. Tek görünüm özelliği güvenlik sistemi yöneticilerinin işle ilgili en riskli durumlara proaktif olarak müdahale etmesi ve doğru koruma çözümlerini uygulamasına izin veriyor.

Uygulama risk yönetimini gelenekselden mobil ortamlara taşımak

Mobil cihazlar ve web uygulamaları veri merkezlerine çeşitli şekillerde saldırı düzenlenmesini kolaylaştırıyor. HP bu nedenle statik uygulama güvenliği testleri (SAST), dinamik uygulama güvenliği testleri (DAST) ve izleme çözümleri ile mobil cihazlar için de uygulama güvenliği sağlıyor:

— HP Uygulama Güvenliği İzleme Yazılımı (AppSM), BT liderlerine uygulama güvenliği risklerini görüntülemede şeffaflık sağlıyor ve özel programlama maliyetini büyük ölçüde azaltarak kendi izleme sistemlerini kurmaları için gereken süreyi kısaltıyor. HP AppSM, Java/.Net uygulamalarını mobil ortamlar dahil birçok ortamda kapsayarak merkezi arama, raporlama ve analiz olanağı tanıyor.

— HP Mobil Uygulama Güvenliği, Apple iOS ve Google™ Android cihazlar için geliştirilen uygulamalardaki potansiyel güvenlik açıklarını kod satırı hassatiyetinde denetleyerek mobil uygulama ekosistemini koruyor.

— HP TippingPoint Gelecek Kuşak Saldırı Önleme Sistemi (NGIPS), HP SIRM platformuyla birlikte takip edilmesi zor olan uygulama risklerine karşı koruma sağlıyor. Kurumlar böylece web siteleri ve IP adreslerini güvenilirlik ölçütlerine göre çeşitli düzeylerde engelleyerek en gelişmiş uygulama denetimini gerçekleştirebiliyor.


Bulut bilişime geçen kurumlarda güvenlik risklerini azaltma

Kurumlar bulut bilişime geçerken genişleyen altyapıyı siber saldırılardan korumak gerekiyor. HP bu zorlukları aşmak için kompleks bulut ortamlarına aşağıdaki kurumsal güvenlik çözümlerini sağlıyor:

— HP Bulut Bağlantıları Çözüm Ortağı Programı, Hizmet olarak yazılım (SaaS) ortamlarındaki kullanıcı etkinliklerinde şeffaflık getiriyor, merkezi bir görünüm sunuyor ve hem ofis sistemlerini hem de bulut erişimini kapsayan bir raporlama çözümü sağlıyor.

— HP Uyumluluk Çatısı, kurumların fiziksel, sanal ortamlar ve bulut ortamlarında uyumluluk şartlarını yerine getirmesine imkan veriyor. Özellikle ödeme sistemlerinin uyumluluk şartlarını yerine getirmesi alanında sektörün ilk çözümü olan bu seçenek, Ödeme Kartı Sektörel Veri Güvenliği Standardını (PCI-DSS) kullanıyor.

HP BT Performans Süiti’nin ana bileşeni HP SIRM platformu, kurumlar ve kamu kuruluşlarının 7/24 Yaşayan Kurumlar vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. HP BT Performans Süiti BT varlıklarının tam kapsamlı olarak görüntülenmesinin yanı sıra BT yönetiminde otomasyon sağlayarak kurumların özel iş hedeflerine en uygun BT performansını sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları