02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP ProCurveden Yeni Kablosuz Erişim Ürünü
29 Ocak 2009 Perşembe 14:00

HP ProCurve'den Yeni Kablosuz Erişim Ürünü

HP ProCurve, yeni 802.11n kablosuz erişim noktası ürününü tanıttı.

HP ProCurve, mevcut ProCurve ağ çözümleri portföyüne Colubris Networks ürün ailesini de entegre ettiğini duyurdu ve ağ üzerinde yüksek bant genişliği isteyen uygulamaların kullanımına olanak tanıyan yeni 802.11n kablosuz erişim noktası ürününü tanıttı.

Yeni entegre edilen bu ürün ailesi, HP"nin 1 Ekim tarihinde Colubris Networks şirketini satın almasının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Bu portföy birleşmesi, müşterilerin varolan ağ altyapısına yapılan yatırımlardan en yüksek faydayı elde etmelerini sağlayan ve birden çok üretici tarafından sunulan 802.11 istemci cihazlarıyla yaygın bir birlikte çalışabilirlik sunan tamamen entegre ve overlay kablosuz çözüm seçenekleri sunuyor.

HP ProCurve MSM410 tek radyolu 802.11n erişim noktası, otellerde, hastane odalarında ve ofis ortamlarında ayrı ayrı kurulacak şekilde tasarlanmış bir iç mekan erişim noktasıdır.

Hp ProCurve"ün bu iddialı yönetim entegrasyon planları ayrıca, herhangi bir Colubris ürününü otomatik olarak bulma, konumunu tespit etme ve çalıştırma yeteneğine sahip ProCurve Manager"in güncel sürümünü de içeriyor ve müşterilerin kablolu ve kablosuz ağ topolojileriyle ilgili benzersiz bir görünüm elde etmelerini sağlıyor.

HP ProCurve kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Marius Haas, "Her iki ürün ailesinin entegrasyonu 45 gün gibi kısa bir zamanda gerçekleşti. Bu da açık-standartlar stratejisinin gücünü ve müşterilerimizin talep ettiği güvenli, ölçeklenebilir ve birleşik kablosuz ağlar oluşturma çalışmalarımıza ne kadar bağlı olduğumuzu gösteriyor. Colubris ürün ailesinin benzersiz yetenekleri, ProCurve"ün yeni nesil akıllı ağlara giden yolda önderlik etmesine çok katkı sağlayacaktır."

Yeni HP ProCurve mobilite ürün ailesi, büyük kuruluşlardan küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar değişen geniş bir yelpazeyi destekleyebilecek kadar ölçeklenebilir özeliklere sahip. Ayrıca, HIPAA ve PCI dahil güvenlik düzenlemelerine uyumu ve sorunsuz uygulamayı mümkün kılmak üzere RF planlama ve güvenlik çözümleriyle de bütünleştirilmiştir. Bunun yanı sıra mevcut Colubris ailesinin iç mekan erişim noktaları ve yeni MSM410 802.11n erişim noktası HP ProCurve"ün ömür boyu garantisiyle de destekleniyor.

"WLAN, bir niş teknoloji iken zaman içinde evrilerek eğitim, sağlık ve diğer endüstrilerde en çok kullanılan ağ erişim modu haline geldi. Colubris Networks"ün HP ProCurve tarafından satın alınması ve entegre edilmesiyle, HP"nin erişim ağı portföyü büyüdü ve HP"nin erişim katmanında yenilikler yapabilme yeteneği de artmış oldu," diyen IDC Kurumsal Ağlar Araştırma Direktörü Abner Germanow sözlerine şunları ekledi, "IDC olarak bizler, HP ve rakiplerinin WLAN"ların işletme maliyetini düşürürken performans ve güvenilirliği artırmaya devam etmelerini diliyoruz."

Howard Technology Solutions firması teknik pazarlama müdürü Tim Beech konuyla ilgili şöyle görüş bildiriyor, "Colubris ürün ailesinin katılması, HP ProCurve"ün turizm ve eğlence sektörü, taşımacılık, sağlık, imalat, hizmet sağlayıcılığı ve eğitim gibi dikey pazarlara kanal içinde bir çakışma yaşamadan ulaşmasını da kolaylaştırdı. Colubris satın alması ProCurve"ün hem daha güçlü kablolu ve kablosuz çözümler sunmasını mümkün kıldı, hem de dünya genelindeki tüm müşterilere sınıfında en iyi çözümleri sağlayarak katmanlı kablosuz pazarındaki fırsatlara ulaşmalarına olanak verdi."

Yeni MSM410 da dahil olmak üzere Colubris ürün ailesinin tümüne, Ocak 2009 tarihinden itibaren HP ProCurve dağıtım kanallarından ulaşılabilecek.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları