18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP ProCurve, Colubris Networksü Satın Aldı
16 Ağustos 2008 Cumartesi 14:11

HP ProCurve, Colubris Networks'ü Satın Aldı

HP, merkezi Massachusetts'te bulunan Colubris Networks firmasını satın aldığını duyurdu.

HP, merkezi Massachusetts"te bulunan Colubris Networks firmasını satın aldığını duyurdu. Bir özel girişim şirketi olan Colubris, dünya genelinde kurum ve servis sağlayıcılara akıllı kablosuz ağlar sunuyor.

HP, Colubris"in kapsamlı ürün hattını ProCurve Networking ürün portföyüne entegre etmeyi planlıyor. Bu sayede HP ProCurve, turizm, nakliye, sağlık, üretim, servis sağlayıcılığı ve eğitim gibi dikey pazarlarda daha fazla varlık gösterecek.

Ödüllü Colubris Networks Akıllı Mobilite Çözümü, kablosuz entegre erişim, yönetim ve güvenlik ürünlerinin yanı sıra 802.11n yeteneği sunuyor. Bütün bunlar, kurumlara ve servis sağlayıcılara, ses, veri ve çokluortam uygulamalarının kapsama alanını ve etkisini artırmada yardımcı oluyor.

HP ProCurve Network Grubu Ülke Müdürü Sami Arbak, Colubris Networks"ün satın alınmasını şu şekilde değerlendiriyor: "Söz konusu satınalma, ProCurve"ün donanım ve yönetim platformunu ve hizmetlerini güçlendirecek. Bu sayede, sunduğumuz kablolu ve kablosuz ağların toplam performans kapasiteleri artacak. Ayrıca, dünya çapında müşterilerimize, daha fazla sayıda kaliteli seçenek sunulacak. HP vizyonu ve desteğine sahip ProCurve"ün etkileyici büyümesinin ve pazar liderliğinin sınırsız olduğuna inanıyorum."

HP"nin 2008 mali yılının bitimine kadar tamamlanması beklenen satınalma, bazı kapanış şartlarına tabi bulunuyor. İşlemin finansal koşulları ise açıklanmadı.

Colubris Networks hakkında
2000 yılında kurulan Colubris Networks, şirketlere, ileri teknolojili kablosuz ağ çözümleri sunuyor. Bu çözümler, mevcut ağ altyapılarının yanı sıra güvenlik ve yönetim sistemlerine de entegre ediliyor.

ProCurve Networking hakkında
HP"nin ProCurve Networking iş birimi, kablolu ve kablosuz iletişim ağları için, sınıfının en iyisi ürün, hizmet ve çözümleri sunuyor. ProCurve"ün Uyabilen Ağlar vizyonu, müşterilere, açık ve standartlara dayalı bir ağ altyapısı kurma imkanı veriyor. Bu altyapı, kullanıcı, uygulama ve işletmelerin değişen ihtiyaçlarına göre uyarlanıyor.

ProCurve, Gartner"ın 2008 Global Kampus LAN"ları Magic Quadrant Raporu"nda Liderler çeyreğinde gösterildi. Dell"Oro Group"a göre ise Ethernet anahtar pazarında gelir ve port (kapı) bakımından dünyanın ikinci büyük iletişim ağı firması konumunda bulunuyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları