14 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP İle BP Güçlerini Birleştiriyor
29 Aralık 2010 Çarşamba 10:58

HP İle BP Güçlerini Birleştiriyor

Dünyanın en büyük ve güvenilir teknoloji kuruluşlarından HP ile yine dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan BP güçlerini birleştiriyor.

Lider Ürün Ve Niş Oyuncu Microsoft
Fujitsu'dan ISV Bulut Programı
Ka-Sat Genişbant Servisinin Hızı Artıyor
Nokia N8 İle İlk Dizi @sosyal bilgiler

İki şirketin imzaladığı 400 milyon dolarlık anlaşma çerçevesinde HP, BP"nin global veri merkezlerine işletim hizmetleri sağlayacak. Böylece BP, HP"nin geleceğin işletmeleri için öngördüğü 7/24 Yaşayan Kurumlar teknoloji vizyonundan yararlanacak.
Teknoloji devi HP, dünyanın en büyük petrol şirketlerinden BP"nin veri merkezlerine işletim hizmeti verecek. HP, 400 milyon dolar değerindeki 5 yıllık dış kaynak kullanım anlaşması kapsamında, BP"nin dünya çapındaki veri merkezlerine Bulut Bilişim çözümleri dahil olmak üzere çeşitli işletim hizmetleri sağlayacak. HP"nin "7/24 Yaşayan Kurumlar" teknoloji vizyonundan yararlanacak olan BP, HP"nin sunduğu hizmetlerle yazılım otomasyonunu sağlayacak, veri merkezlerini standartlaştıracak ve yine HP"nin Birleşik Altyapılar çözümü ile barındırma hizmetlerini konsolide edecek.
HP, halihazırda BP"nin İngiltere"de yer alan ve Avrupa"ya hizmet veren veri merkezlerine Veri Merkezi Hizmetleri sağlıyor. HP, BP ile imzalanan yeni anlaşma ile BP"nin Avrupa"daki diğer veri merkezleri ile Kuzey ve Güney Amerika"daki sunucularına da hizmet vermeye başlayacak. Bu hizmetler arasında izleme, yedekleme, kurtarma, web sitesi yönetimi, bakım-onarım ve veritabanı-ara donanım iletişim hizmetleri de yer alıyor.
İki dünya devinin yaptığı anlaşmayla ilgili görüş bildiren BP Grup Başkan Yardımcısı ve Bilgi Teknolojileri Direktörü Dana S. Deasy, "BP böyle bir global işletim modeli standardı getirerek maliyetlerini anında düşürecek, hizmetlerde sürekliliği sağlayacak ve yeni teknolojilerden yararlanmak için çok daha iyi bir konumda yer alacak" dedi.
Anlaşma çerçevesinde BP, kurumsal özel bulut ve genel bulut bilişim hizmetleri ile diğer sağlayıcıların sunduğu harici bulut bilişim hizmetlerinden tek bir birleşik mimari ile yararlanabilecek.
HP Kıdemli Başkan Yardımcısı Kurumsal Hizmetler Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Mike Nefkens de konuyla ilgili açıklamasında, "İstikrarlı ve standartlaştırılmış bir veri merkezi ortamı BP gibi şirketlerin petrol ve doğal gaz sektörüne yönelik küresel operasyonlarında karşılaştıkları birçok güçlüğü aşmasını sağlıyor. HP"nin esnek bilgi işlem kapasitesi ve hizmette yakaladığı mükemmeliyet, BP gibi şirketlerin, yaptıkları tüm işlere entegre olan 7/24 Yaşayan Kurumlar teknoloji vizyonunu gerçekleştirerek stratejik hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor" dedi.
BP, veri merkezlerinde üretkenliği artırmak ve hizmetlerde sürekliliği sağlamak için HP Otomasyon ve İşletim Orkestrasyon yazılımından yararlanacak. HP, aynı zamanda, BP"yi ITIL v3 (Bilgi Teknolojisi Altyapısı Kitaplığı) hizmet yönetimine dayalı sektör standardı hizmetlerle de destekleyecek. Böylece BP, HP"nin sunduğu veri merkezi hizmetlerinden yararlanarak bütün iş ihtiyaçlarını karşılayıp modern teknolojiyi kurum kültürünün bir parçası kılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları