26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP Fotoğraf Makinelerine Yeni İş Modeli
11 Kasım 2007 Pazar 11:55

HP Fotoğraf Makinelerine Yeni İş Modeli

HP, kendi markasını taşıyan fotoğraf makinelerinde alternatif bir iş modeline geçiyor.

Kodak EasyShare Z885"e Ödül


HP, kendi markasını taşıyan fotoğraf makinelerinde alternatif bir iş modeline geçiyor. Şirket, kaynaklarını Print 2.0 büyüme inisiyatiflerine kaydıracak.

HP markalı fotoğraf makinelerini bir orijinal ekipman üreticisi (OEM) üretecek. Bu şirkete, HP markalı dijital fotoğraf makinelerini tasarlaması, desteklemesi ve dağıtması için lisans verilecek. HP, bir süre daha kendi fotoğraf makinelerini satmayı sürdürecek; OEM anlaşmasını ise 2008"in ilk yarısında sonuçlandıracak.

HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürü Fikret Ergüder, söz konusu strateji değişikliğinin, HP"ye, Print 2.0 inisiyatiflerine yaptığı yatırımı hızlandırma imkanı vereceğini söylüyor. Bu inisiyatifler arasında, HP"nin evde fotoğraf baskısı ve online fotoğraf hizmetleri alanındaki liderliğini pekiştirmenin yanı sıra perakende sektörüne verdiği fotoğraf sonlandırma hizmetlerini hızlandırmak da yer alıyor.

HP"nin Mayıs ayında duyurulan Print 2.0 stratejisi, üç alana odaklanıyor: baskı hızlarını artıran ve yüksek hacimli ticari pazarlarda baskı maliyetini azaltan bir yeni nesil dijital baskı platformu sunmak, webden baskıyı kolaylaştırmak, HP"nin dijital içerik yatırımı ve yayın platformlarını tüm müşteri kesimlerine yaymak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları