08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP EMEAda Görev Değişimi
01 Şubat 2012 Çarşamba 18:48

HP EMEA'da Görev Değişimi

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu’nda 2008 yılından bu yana Ülke Direktörü görevini yürüten Arzu İlhan Babaoğlu Avrupa’ya transfer oldu.

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu’nda Ülke Direktörü olarak başarılı çalışmalara imza atan Arzu İlhan Babaoğlu, HP EMEA Bölgesi’ne atandı. Babaoğlu, atamayla HP uluslararası organizasyonunda bu seviyede bir göreve getirilen ilk Türk yönetici ünvanının da sahibi oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerini 1987 yılında bitiren ve mezuniyetinin ardından TEB Bilgi İşlem Bölümü’nde ‘sistem analistliği’ alanında çalışan Arzu İlhan Babaoğlu, sonrasında NCR Türkiye’de satış ve bayi kanalı yönetimi yaptı.

HP Türkiye’ye 1994 yılında ‘ürün yöneticisi’ olarak katılan Babaoğlu, şirketin perakende pazarındaki ilk çalışmalarını başlatarak Türkiye’nin mürekkep püskürtmeli yazıcı satışlarında EMEA (Avrupa, Ortadoğu Afrika ve Akdeniz) Bölgesi içinde önemli yerlere gelmesini sağladı.

Arzu İlhan Babaoğlu, HP ürünlerinin satışı konusunda gösterdiği performansıyla, 1997 yılında HP’nin Almanya’daki Avrupa Pazarlama Merkezi’ne transfer oldu. 2003 yılına kadar yine EMEA Bölgesi’ndeki farklı ürün grupları için çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında görev yapan Babaoğlu, altı yıl boyunca ağırlıklı olarak gelişmekte olan pazarlar ve Kuzey Avrupa ülkeleri için çalıştı. 2003 yılında yeniden Türkiye’ye dönen Arzu İlhan Babaoğlu, HP Orta Doğu, Afrika ve Doğu Avrupa Bölgeleri Çok Fonksiyonlu Ürünler Pazar Geliştirme Müdürlüğü görevine atandı. 2007 – 2008 yıllarında ise aynı bölgede Geniş Format Baskı Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Babaoğlu, HP’nin bu bölgelerde, geniş format baskı alanında bünyesine kattığı şirketlerin entegrasyonunu sağladı. Bu çalışmalarını yürütürken özellikle Afrika ve Ortadoğu pazarlarında satış ve dağıtım kanallarının kurulmasına ve gelişmesine de büyük katkıda bulundu.

HP Baskı ve Görüntüleme Ülke Direktörlüğü’nü yürüttüğü süre boyunca grubun Türkiye çapındaki tüm satış, pazarlama ve servis faaliyetlerinin yönetilmesi ve geliştirilmesinden sorumlu olan Arzu İlhan Babaoğluevli ve bir kız çocuğu annesidir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları