24 Haziran 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP Çözümleri ile T-Mobile Veri Analizi Daha Hızlı
03 Temmuz 2012 Salı 13:40

HP Çözümleri ile T-Mobile Veri Analizi Daha Hızlı

HP ve SAP çözümleri, ABD’nin en büyük mobil operatörlerinden T-Mobile’ın veri analiz süresini bir günden kısa süreye indirdi.

ABD’nin en büyük mobil operatörlerinden T-Mobile, SAP HANA® veritabanı için HP Uygulama Sistemleri’ni kullanarak, 1 haftayı aşan veri analiz süresini bir günün altına indirdi.

Deutsche Telekom AG’nin ABD’deki mobil operatör iştiraki T-Mobile, 33 milyondan fazla mobil cihaz abonesine internet ve telefon hizmetleri sunuyor. Mobil telefon hizmetleri kapsamında odaklı müşteri iletişimi yürüten T-Mobile’ın daha önce kullandığı analiz çözümü fazla komplike bir sistem olduğu için, müşteri hedefli kampanyaları zamanında izlemekte yetersiz kalıyordu.

Bütünleşik Altyapılar üzerine kurulu SAP AG çözümlerini iki haftadan kısa sürede hayata geçiren HP, T-Mobile’ın müşterilerine hedefli kampanyalar geliştirmesini kolaylaştırıyor. Abonelerin kullanım tercihlerine göre özelleştirilen kampanyalar T-Mobile’a esnek bir planlama, ölçüm ve kampanya yönetim sistemi sunuyor.

HP Hizmetler portföyüne yönelik olarak önceden yapılandırılan SAP HANA® veritabanı için HP Uygulama Sistemleri, müşteri veritabanlarında ihtiyaca göre özelleştirilebilen çözümler geliştirilmesine izin veriyor. HP Bütünleşik Altyapılar çatısı altında HP ProLiant Sunucular, HP Depolama ve HP Network çözümleri bulunuyor. HP ve SAP müşterilerine, SAP uygulama yazılımı kullanan kritik iş uygulamalarında ihtiyaç duydukları sürekliliği ve depolama kapasitesini sağlıyor.

T-Mobile US, Inc BT Direktörü Erez Yarkoni, “T-Mobile olarak müşteri ve paydaşların daha fazla katma değer sağlaması için pazarlama kampanyalarımızın zamanlaması ile isabetliliğini arttırmak istiyorduk. Bu sonucu almak için HP Bütünleşik Altyapılarda çalışan SAP HANA’yı seçtik” dedi.

HP, T-Mobile’ın SAP HANA® veritabanı için HP Uygulama Sistemleri’ni kolayca yapılandırarak kullanması amacıyla bütün donanım ve yazılımı çözümlerini önceden entegre etti. Böylece tüm sistemler T-Mobile ofislerinde tak çalıştır yöntemiyle anında kullanılmaya başladı.

HP Bütünleşik Sistemler Başkan Yardımcısı Paul Miller, “T-Mobile’ın çeşitli veri sistemlerinden gelen müşteri bilgilerini daha hızlı ve iyi işleyecek bir çözüme ihtiyacı vardı. HP ve SAP bu noktada gereken basitliği ve performansı sağlayarak katma değer sürecini hızlandıran en uygun anahtar teslim çözümü sundu” dedi.

SAP İdari Başkan Yardımcısı ve Global Veritabanı ve Teknolojileri Genel Müdürü Steve Lucas ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “SAP olarak HP ile işbirliğimiz çerçevesinde T-Mobile için benzersiz ve farklılaştırılmış bir müşteri takip çözümünün tasarlanarak sunulmasına destek olduk. T-Mobile, SAP HANA ile pazarlama kampanyalarını artık daha etkili olarak izleyebiliyor.”

Kurumların veriye erişim ve kullanım yöntemlerini değiştiriyor
HP ve SAP, 20 yıldan uzun süredir kurumların müşterilerinin değişen ihtiyaçlarından faydalanmasını sağlayan teknolojik çözümler için birlikte çalışıyor. HP, dünya çapında 77 binden fazla SAP uygulama kurulumu gerçekleştirdi. Dünyadaki SAP kurulumlarının yaklaşık yarısı da HP Bütünleşik Altyapılar üzerinde bulunuyor. 50’den fazla ülkede 1,7 milyon kullanıcıya destek veren HP, SAP ortamlarına yönelik hizmet sağlayıcılar arasında lider konumunda bulunuyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları