17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP Bütünleşik Bulut Portföyünü Genişletiyor
13 Haziran 2012 Çarşamba 11:50

HP Bütünleşik Bulut Portföyünü Genişletiyor

HP, kurumların buluta geçişini kolaylaştırmak için havacılık sektörü, karma bulut sistemleri, bulut uygulamaları, bulut baskı sistemleri ve bulut bilişim uzmanlığına yönelik yeni çözümler sunuyor.

HP’nin Bütünleşik Bulut portföyü, kurumların inovasyonu hızlandırması ve çeviklik kazanması için yeni çözüm ve hizmetlerle geliştirildi. Yenilenen HP Bütünleşik Bulut portföyü altyapılar, uygulamalar ve bilgi yönetiminde bulut çözümlerinin performansını arttırıyor.

HP Bütünleşik Bulut portföyünde aşağıdaki yenilikler yer alıyor:
•Havacılık sektörü için bütünleşik bulut hizmetleri.
•Karma bulut ortamları kurulumu.
•Gelecek kuşak bulut uygulamaları yönetimi.
•Bulut baskı çözümü ile üretkenlik artışı.
•BT sektöründe bulut bilişim uzmanlığındaki eksiklikleri gidermek.

Nisan ayında duyurulan Bütünleşik Bulut portföyü; özel, yönetilen ve genel bulut çözümlerini geleneksel BT ile birleştiren sektörün ilk portföy stratejisi olarak öne çıkıyor. Böylece kurumsal ihtiyaçları karşılamak üzere hızla değişen dinamik bir ortam kurulmuş oluyor.

HP’nin yaptırdığı yeni araştırmada, üst düzey yöneticiler ve BT direktörlerinin çalıştıkları kurumlardaki genel ve özel bulut uygulamalarının 2020 yılına kadar yaklaşık iki kat artacağını düşündükleri görülüyor. Ancak, bu modellerin düzgün uygulanmaması, gereksiz donanım satın almaları ile karmaşık bulut silolarına yol açarak tek markaya bağlı kalma riskini açığa çıkarabiliyor.

HP’nin Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Bill Veghte, “Başarılı organizasyonların ister bulut olsun ister ofisteki veri merkezleri, teknoloji ihtiyaçları için her zaman en doğru çözüm modelini seçmesi gerekiyor. HP’nin Bütünleşik Bulut yaklaşımı, kurumlara hizmet modeli ve platformda seçim hakkı tanıyor. Böylece kurumlar, bu yaklaşım kapsamında pazar lideri ürünlerle sağlanan hizmetlere ek olarak HP’nin tutarlı mimarileri ve kapsamlı deneyimiyle bulutta güvenle seçim yapabiliyor” dedi.

Havacılık sektörü için karma bulut
HP, havayollarının yeni ürünlerle hizmetleri hızla pazara sürerek gelirlerini arttırmasını sağlamak için Hizmet olarak yazılım (SaaS) ve Hizmet olarak altyapı (IaaS) çözümlerini birleştiren “Havayolları İçin Akıllı Bulut” vizyonunu duyurdu. HP’nin Havayolları için Bütünleşik Bulut Hizmetleri, bu sektördeki ilk karma çözüm paketini oluşturuyor. 

HP’nin Havayolları İçin Bütünleşik Bulut Hizmetleri, HP’nin temel ulaşım ve taşıma sektörü çözümlerini tek bir entegre rezervasyon ve seyahat SaaS platformunda birleştiren HP Yolcu Hizmetleri Çözümünü içeriyor. Çözümün iki ana hizmeti Havayolları Rezervasyonu ve Kalkış Kontrol, HP’nin çözümlerini kullanan şirketlerin yılda 500 milyondan fazla yolcu taşımasına yardımcı oldu. Yeni HP Havayolları İçin Hizmet Odaklı Mimari Platformu, havayollarına Hizmet olarak platform (PaaS) modeli ile uygulama geliştirme sürecini modernize etme imkanını sunuyor.  

Bir IaaS platformu olan HP Kurumsal Bulut Hizmetleri – Sanal Özel Bulut çözümü, HP Bütünleşik Altyapı teknolojisi ile donatılmış güvenli ve enerji tasarruflu gelecek kuşak veri merkezleri ile sağlanıyor. HP’nin sunucu bazında kurumsal bulut bilişim çözümünden yararlanan havayolları, iş ihtiyaçlarını karşılamak, yatırımları ve işletme maliyetlerini azaltmak için BT sistemlerini kolayca ölçekleyebiliyor.

Karma bulut sistemlerinin kurulumu
HP CloudSystem’ın “bulutta anlık kapasite arttırımı” özelliği; HP Bulut Hizmetleri, Amazon Web Services ve Savvis ile ek kapasiteye anında erişim sağlıyor. HP Bütünleşik Bulut portföyünün temel bileşeni HP CloudSystem; kurumlarla hizmet sağlayıcıların özel, yönetilen ve genel bulut ortamlarındaki hizmet kurulumu ile yönetim süreçleri için entegre bir açık platform sunuyor.

HP CloudSystem Matrix yazılımı, kurumların sanallaştırılmış ortamlar için tam kapsamlı IaaS uygulamalarında, bulut kurulum süresini birkaç haftadan bir güne indiriyor. İnternetten kolayca indirilebilen yazılım, HP ProLiant sunucular dahil, VMware ve Microsoft® Hyper-V destekli tüm endüstri standardı sunucularda çalışıyor.

HP Bulut Hizmetleri Otomasyonu’nun yeni sürümü, HP CloudSystem çözümlerindeki veya üçüncü taraf ortamlarında uygulama ile altyapı hizmetlerine yönelik danışmanlık ve yönetim seçeneklerini kapsayan HP birleşik çözümünü genişletiyor. Kurumlar self servis web portalı ve büyük ölçüde otomatikleştirilmiş hizmet yaşam döngüsü yönetimi ile BT çevikliğini arttırarak maliyetleri düşürüyor.

HP CloudSystem Hizmet Sağlayıcı’nın en güncel sürümlerini kullanan ve HP CloudAgile Hizmet Sağlayıcı programının yeni üyelerinden yararlanan HP, kurumsal müşterilerine bulut hizmetleri sunan yönetilen iletişim hizmet sağlayıcılarına yönelik çözümleri ve çözüm ortağı programlarını geliştirdi.

Yeni HP Bulut Planlama Hizmetleri, kurumların karma çözüm seçeneklerini belirleyerek bulut kurulumlarında planlama ve analiz aşamalarını hızlandırmasına yardımcı oluyor. HP Veri Merkezi Destek Hizmeti, kurumlara tek muhatap atama uygulaması ile özel destek hizmetleri sunuyor.

Gelecek kuşak bulut uygulamaları yönetimi
Kurumlar bulut ortamlarına geçerken uygulama ile iş süreçleri performansı da birbirinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor ve bu da karmaşıklığı arttırıyor. HP Bütünleşik Bulut İçin Uygulama Performansı Yönetimi 9.2, kurumların bütünleşik bulut ortamlarını yönetmelerine yardımcı olarak bulutta ve mobil uygulamalarda performansı arttırıyor. HP Diagnostics, HP Real User Monitor ve HP SiteScope’ta yapılan önemli yenilikler, idari ekiplerle iş geliştirme kadroları arasında yakın işbirliği sağlayarak bulut bilişim uygulamaları için gelişmiş mobil izleme özelliği sunuyor.

HP Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetimi (ALM) ve HP Performans Merkezi (PC), yeni Laboratuvar Yönetim Otomasyonu ve Kesintisiz Uygulama Performansı Sağlama özellikleri ile kurumların inovasyonu sürdürmesine izin veriyor. Bu yeni seçenekler, kurumların BT silolarını kaldırarak karma çözümler ve bulut için yüksek kaliteli, yenilikçi uygulamaları hızla sunmasına imkan tanıyor.

Bulut baskı çözümü ile ofiste verimlilik artışı
HP’nin kurumlar için geliştirdiği bulut baskı çözümü HP ePrint Enterprise 2.0, mobil cihazlardan mevcut printer ağlarına dosya göndererek sürücü kurulumuna gerek kalmadan çıktı alma olanağı sunuyor. HP Baskı ve Kişisel Sistemler Yönetilen Hizmetler tarafından sağlanan HP ePrint Enterprise 2.0 çözümü, üç yeni ön baskı çözümü, 10 dilde yerelleştirme ve ziyaretçiler için baskı imkanı sağlıyor. HP bunun için Android, iPhone®, iPad® ve BlackBerry mobil cihazlarda uygulama desteği veriyor.  

BT sektöründe bulut uzmanlığını geliştirme
Yapılan araştırmada BT direktörlerinin yüzde 60’ının, bulut strateji çözümlerinin uygulanmasındaki en büyük engellerden biri olarak BT sektöründeki uzmanlık eksikliğini gösterdiği görülüyor. HP’nin BT profesyonellerine yönelik kapsamlı eğitim ve sertifika programı HP ExpertONE iki yeni bulut sertifikası ile bu açığı kapatmayı amaçlıyor. Bulut yöneticileri için HP Teknik Profesyonel Akreditasyonu ve bulut entegratörü için HP Çözüm Uzmanı Akreditasyonu adlı iki yeni sertifika programı, kurumların ürün odaklı BT’yi birleşik hizmet odaklı BT’ye dönüştürerek bulut yapıları ve geleneksel BT hizmetlerinde açık, güvenli, çevik ve tutarlı bir çözüm geliştirmesine izin veriyor.  
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları