22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP, Printelligentı Satın Aldı
13 Haziran 2011 Pazartesi 11:10

HP, Printelligent'ı Satın Aldı

HP, yönetilen baskı sistemleri (MPS) alanında faaliyet gösteren Printelligent şirketinin önemli bir bölümünü satın almak üzere nihai anlaşmayı imzaladığını açıkladı.

Printelligent"ın sahip olduğu altyapı, yazılım ve eğitimli işgücünün HP"nin piyasa ilişkileri, tecrübesi, geniş servis olanakları ve sunduğu çözümlerle bir araya gelmesi HP"nin MPS alanındaki liderliğini daha da güçlendirecek. Bu satın alma işlemi, HP"nin mevcut varlıkları ile beraber düşünüldüğünde, aynı zamanda HP"nin iş ortaklarına müşteri ilişkilerini geliştirme ve yeni gelir kaynakları yaratma fırsatı sunacak.

HP Türkiye Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu"na göre dünya çapında, MPS alanında en fazla fırsat, gelecek beş yıl içinde, yüzde 14-23 arasında yıllık büyüme oranına sahip olacağı tahmin edilen orta ölçekli firmalarda oluşacak.

Printelligent"ı satın alması HP"nin, müşterilerinin kullandığı geleneksel teknoloji sistemlerinin verimini arttırma ve müşteriyle işletme arasında bir bağlantı sistemi oluşturma çabasının bir parçası olarak nitelendiriliyor.

Arzu İlhan Babaoğlu konu ile ilgili şunları söyledi: "Yönetilen Baskı Sistemleri alanının lideri olarak, bu satın alma işlemi, iş ortaklarımız vasıtasıyla KOBİ müşterilerimize hizmet ve çözüm sunma yeteneğimizi arttırarak bizi daha da ileri götürecek. İş ortaklarımızı daha önce piyasada görülmemiş bir teknoloji ve tecrübe seviyesi ile tanıştırarak onlara verdiğimiz desteği daha da artırıyoruz" dedi.

Babaoğlu, "Printelligent, geçtiğimiz 23 yıl boyunca sunduğu baskı yönetim hizmetleriyle sektörde çok önemli bir konuma sahip. HP"nin büyüklüğü sayesinde bu hizmet, artarak devam ederken, iş ortaklarımız müşterilerine baskı sistemlerini daha iyi yönetmek için benzersiz bir çözüm sunacak" diyerek sözlerini noktaladı.

Satın almanın tamamlanmasıyla birlikte Printelligent"ın varlıkları HP"nin Baskı ve Görüntüleme Grubu"na devredilecek. Satın alma, geleneksel kapanış koşullarına tabi olacak. Kapanışın şirketin mali yılının üçüncü çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları