25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP, Photokina 2008e Katıldı
10 Ekim 2008 Cuma 11:18

HP, Photokina 2008'e Katıldı

Üstün kalitede fotoğraflara özel HP Indigo dijital çözümleri.

HP, Photokina 2008 fuarının 4.1 numaralı salonunda fotoğrafların basılması ve görüntülenmesinde uzman ürünlerini içeren portföyünü tanıttı. Bu ürünler HP Indigo dijital baskı makineleri, yeni HP SmartStream iş akışı portföyü ile dijital baskı öncesi ve sonrası çözümlerini içeriyor.

"HP standına gelen ziyaretçiler, HP"nin fotoğraf ile ilgili özel çözümlerini müşterileriyle buluşturmayı sürdürdüğünü görmüş oldu," diyen HP Indigo bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Alon Bar Shany şöyle devam ediyor: "Müşterilerimiz, en ileri düzeyde baskı kalitesine ve en önemli iş konularına yönelik olarak geliştirilen; güvenilir, çok yönlü ve aynı anda birçok ihtiyaca cevap verebilen HP Indigo çözümleri aracılığıyla her yıl yüzde yüz büyüme gerçekleştiriyorlar."

Fotoğraf alanına özel pazarda HP Indigo dijital baskıları pazar payında lider konumu elinde bulunduruyor (1). Pazarın en önde gelen fotoğraf evlerinden gelen çok sayıda talep, müşterilerin HP Indigo baskı makinelerine ve HP"nin ihtiyaçlarını karşılayacağına duydukları güveni yansıtıyor.

HP Indigo press 5500 fotoğraf kitapları ve albümleri, takvimler, tebrik kartları, posta kartları ve fotoğraf ağırlıklı diğer ürünler için ideal. Ayrıca artık çok daha yüksek verim alabilmeyi sağlayan seçeneklere sahip: HP Indigo UV Coater"a doğrudan bağlantı, HP SmartStream iş akışı yönetimi, ilave bir kağıt besleme ünitesi ve kalın baskı malzemeleri için taşıyıcı tabaka desteği ile HP Indigo Press 5500 hızla yerine getirilmesi gereken acil taleplerle karşı karşıya olan dijital baskıcıların ihtiyaçlarını çok daha rahat karşılıyor.

HP"nin ortaklarından Pixami, Digilabs ve Ultimate Tecnographics"ten gelen yazılım çözümleri ile CP Bourg, Renz ve Schmedt"ten sonlandırma çözümleri de Photokina"daki HP salonunda sergilendi. Bu çözüm ortaklarıyla birlikte HP Indigo press 5500 kusursuz ciltler, sert-kapaklı fotoğraf kitapları, takvimler ve fotoğraf ağırlıklı diğer ürünler için uçtan uca kolaylık ve kalite sunuyor.

Bu yılın başlarında HP, fotoğraf tab edenler ve diğer baskı hizmet sağlayıcılarına hitaben daha yüksek üretim gücü sunan HP Indigo 7000"i tanıtmıştı. HP Indigo 7000 ile büyük bir başarı yakalayan HP, yarısı fotoğraf alanına özgü olmak üzere 100"den fazla tesise bu gücü ulaştırdı .

Avrupa"nın önde gelen fotoğraf firmalarından CeWe Color AG"nin Teknik Müdürü Reiner Fageth konuyla ilgili şunları söylüyor, "HP Indigo 7000 Digital Press yüksek hızı ve baskı kapasitesiyle bize, tüm diğer dijital baskı makinelerinden çok daha büyük avantajlar kazandırdı. Artan hız sayesinde fotoğraf kitaplarımızı ciltlerken baskı sonrası araçlarımızı çok daha verimli kullanmaya başladık. Daha hızlı basıp, daha hızlı kitap ciltleyerek daha ekonomik oluyor, az zamanda daha çok iş yapabiliyoruz. Bu da kar-zarar cetvelimize olumlu etkilerde bulunuyor."

Çevrimiçi (online) fotoğraf basma ve kişisel yayınlar pazarı lideri Photobox, Britanyalı Boots ve Fransız çevrimiçi perakendecisi Caliscouunt ile biraraya gelerek onları yetkili çevrimiçi fotoğraf baskı ortakları yaptı. Photobox 2006 yılında Fransız fotoğraf baskıcısı Photoways ile birleşerek, kişiselleştirilmiş fotoğraf albümleri ve tebrik kartları da dahil olmak üzere yenilikçi ve yaratıcı dijital hizmetler sunuyor.

"Photobox son 12 ay içinde ciddi yatırımlarda bulundu," diyen Photobox Yönetim Müdürü Mark Chapman şöyle devam ediyor, "Yeni HP Indigo 7000 Digital Press ile gelen olağanüstü verim avantajından faydalanarak dijital baskı kapasitemizi neredeyse iki kat artırdık." Grup olarak tüm şirkette iki yeni HP Indigo 7000 Dijital baskı makinesiyle beraber toplam on bir baskı makinesi bulunuyor.

HP, Photokina 2008"de ayrıca, yeni HP SmartStream iş akışı çözümlerini de tanıtıyor:
• HP SmartStream Production Pro Print Server, yüksek derecede ölçeklenebilir, otomatik ve verimli baskı sunucusuyla geniş hacimli baskıları ve karmaşık çeşitlilik içeren veri işlerinin yönetilebilmesini sağlıyor.
• HP SmartStream Photo Enhancement Server ise keskinletilmesi veya yumuşaltılması gereken imgeler, kontras detayları, kırmızı gözü kaldırma ve detaylı gölge gibi ölçeklenebilir bir çözüm sunuyor.
• Press-sense ile çalışan webten-sonuca bir iş akışı çözümü olan HP SmartStream Director, baskı müşterilerinin çevrimiçi ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi uygulama sunuyor; üretim süreçlerinini otomatikleşerek düzgün akışı mümkün kılıyor.

Portföyde ayrıca yer alan HP SmartStream Ultra Print Server, fotoğraf endüstrisine özel uygulamalardaki yüksek hacimli, acil ve resim ağırlıklı baskı ürünlerine yönelik olarak tamamen otomatik iş akışı ve yüksek perfomanslı RIP çözümleri sunuyor.

(1) HP Dahili Veriler

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları