05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP, Kurumsal Güvenlik Programı Başlattı
08 Mart 2012 Perşembe 10:01

HP, Kurumsal Güvenlik Programı Başlattı

HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı Çözüm Ortağı Programı, bulut uygulamalarında kurumsal güvenlik risklerini yönetiyor.

HP kurumların buluta güvenli bir şekilde geçmesi ve bulut bilişimi güvenli bir şekilde kullanabilmesi için tasarlanan yeni Kurumsal Güvenlik programını duyurdu.

Kullanıcı işlemlerinin görüntülenememesi bulut bilişime geçişin önündeki en büyük engel olarak ortaya çıkıyor. Kurumların bulut tabanlı kaynakları kullanırken tek noktadan görüntüleme imkanına sahip olması gerekiyor.

HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı Çözüm Ortağı Programı, kurumların kullanıcılarının bulut bilişim üzerinden yaptıkları işlemleri takip etmesini sağlıyor. Böylece kurumlar hem şirket içi hem de uzak sunucu bağlantılarında, veri merkezlerinden masaüstü sistemlere ve mobil cihazlara kadar bütün BT sisteminde bulut kaynaklarının güvenli olup olmadığını denetleyebiliyor. Bu da kurumları buluta geçmeye teşvik eden güvenli bir ortam oluşturuyor.

HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı Çözüm Ortağı Programı’ndan yararlanan HP çözüm ortakları sadece hizmet verdikleri kurumlarda veri güvenliğini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yasal mevzuata ve teknik şartnamelere uygunluk gibi koşulları da yerine getiriyor.

Bu sistemde bulut hizmet sağlayıcıları müşterilerin bulut uygulamalarını ve altyapısını HP Güvenlik Zekası ve Risk Yönetimi (SIRM) platformunu kullanarak entegre ediyor. Program bulut hizmet sağlayıcılarının müşterileri, çözüm ortakları ve güvenlik bilgisi ile vaka yönetimi hizmet sağlayıcıları için ürettiği güvenlik bilgi raporlarını standart bir formatta yayınlamalarını sağlıyor. Bu noktada Box, Inc. ve Okta, HP’nin yeni programına katılan ilk çözüm ortaklarından oldu.     

HP İş Geliştirme ve Kurumsal Güvenlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeff Scheel, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Kurumsal müşterilerin bulut uygulamaları veya altyapısına geçmesinin önündeki en büyük engel kullanıcıların hangi işlemleri yaptığı konusunda yeterince şeffaflık sağlanamamasıdır. Box ve diğer çözüm ortaklarımız sayesinde HP görünürlük, uyumluluk ve güvenlikle ilgili kaygıları azaltarak bulut bilişim kaynaklarına geçişi hızlandırabilmektedir.”

Box, Inc İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Karen Appleton da HP’nin yeni programıyla ilgili şunları belirtti: “Başarılı BT direktörlerinin en büyük önceliği iş geliştirmeyi teşvik eden güvenli bir BT ortamı sağlamaktır. HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı çözüm ortağı programı, platformumuzda paylaşılan içerik üstünde ek güvenlik denetimi sağlayarak kullanıcı etkinliğinin tek noktadan izlenmesine izin veriyor. HP ve Box, kurumların sahip oldukları içeriğe dünya çapında herhangi bir cihaz veya yerden güvenli bir şekilde erişmesine ve bu içeriği paylaşmasına yardımcı olarak bulut işbirliğini hızlandırıyor.”


HP ArcSight ile bulut sistemlerinden veri toplama

HP Kurumsal Güvenlik Bulut Bağlantılı çözüm ortağı programı, hem farklı güvenlik ve network cihazlarından hem de bulut uygulamalarından gelen bilgilerin birlikte kullanılmasını kolaylaştıran bir açık günlük yönetimi standardı olan HP ArcSight Genel Vaka Formatını kullanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları