25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP, IPv6 İçin Danışmanlık Hizmeti Sunuyor
02 Nisan 2012 Pazartesi 15:08

HP, IPv6 İçin Danışmanlık Hizmeti Sunuyor

HP, kurumların IPv6’ya işleri aksatmadan hızla ve en ekonomik şekilde geçmesi için güvenlik açıklarını gidererek kapsamlı bir yol haritası sunuyor.

HP mobil dünya ve bulut bilişimde bağlanabilirliği arttırmak ve ağ bağlantısını hızlandırmak için İnternet Protokol sürümü 6’ya (IPv6) geçen kurumlara özel yeni çözümlerini duyurdu. HP’nin network ve veri merkezi alanında sahip olduğu uzun yıllara dayalı deneyim, IPv6’ya geçen kurumlara kesintisiz iletişim ve iş sürekliliği sağlıyor. HP kurumları IPv6’ya geçiş sırasında ortaya çıkabilecek güvenlik açıkları ve risklerden koruyor.

IPv6, online kullanıcılar ve mobil cihazların hızla artmasıyla birlikte yetersiz kalan IPv4’ün yerini dolduruyor. IPv6 yeni teknolojiler kullanılan diğer kurumlarla iletişimi güçlendirmenin ve rekabeti arttırmanın yanı sıra şirketlere esneklik kazandırıyor.

HP Network IPv6 Danışmanlık hizmetleri, HP’nin aşamalı geçiş yaklaşımı ile IPv4’ten çıkıp IPv6’yı benimseyecek kurumlara önce her iki protokolün de birlikte kullanıldığı ve daha sonra salt IPv6’ya geçildiği sorunsuz bir dönüşüm sağlıyor.

HP Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk, “Kurumların IPv6’dan tam olarak faydalanmaları için, bunun doğuracağı sonuçları son kullanıcı deneyiminden, network ve BT sistemlerini etkileyecek güvenlik risklerine kadar her alanda çok iyi anlaması gerekiyor. Bu noktada HP olarak kurumların kendi ihtiyaçlarına özel bir vizyon ve plan ile IPv6’ya aşamalı olarak geçişlerini sağlıyoruz.” dedi.

HP’nin kurumların ihtiyaçlarını gidermek ve anında sonuç sağlamak için sunduğu çözümler ile hizmetler arasında şunlar yer alıyor:
   
— IPv6 için HP Dönüşüm Deneyimi Atölyesi, kurumların IPv6 teknolojisine geçerek istedikleri sonuçları almasına yardım eden yarım günlük interaktif bir vizyon ve yol haritası çalışmasıdır.
— HP IPv6  Hazırlık Değerlendirmesi Hizmeti, IPv6’nın mevcut ağ üzerinde yapacağı değişikliklerin, potansiyel güvenlik açıkları ve yönetişim sorunlarının değerlendirildiği iki aşamalı bir çalışmadır. HP, bu hizmetiyle kurumlara IPv6’ya hangi sistemlerde nasıl geçecekleri konusunda bilgi veriyor ve geçiş aşamasında kurumlarla birlikte çalışıyor.
— HP IPv6 Web Start Hizmeti,  kurumların IPv6’ya geçerken harici web siteleri üzerinden iletişimi sürdürmesini sağlıyor. IPv6’nın IPv4 web sitelerinde çalışmasına izin veren Geçit Çözümü IPv6 geçiş aşamasında iki protokollü geçici bir karma ortam sunuyor.

HP’nin kurulum, tasarım ve uygulama alanındaki danışmanlık hizmetleri ise şu seçenekleri içeriyor:

— HP IPv6 Mimari ve Tasarım Hizmeti, kurumların IPv6’ya geçmesi için kapsamlı bir plan sağlıyor. HP danışmanları IPv6’nın kurum çapında başarıyla kullanılmaya başlaması için olan ve olması gereken ortamları analiz ederek temel stratejiyi geliştiriyor.
— HP IPv6 Geçiş Danışmanlığı Hizmeti, IPv6 Mimari ve Tasarım Hizmetinden yararlanan kurumların yol haritası çıkarmasını ve sistemlerle uygulamaları desteklemek için gereken güncellemeleri yapmasını sağlıyor.
— HP IPv6 Entegrasyon ve Kurulum Hizmeti, HP’nin birden fazla markanın çözümleriyle kurulmuş olan BT ortamlarına dair 40 yıldan uzun süreli tecrübesini kullanarak sorumsuz bir kurulum için gereken teknik uzmanlığı kapsamla proje yönetimi hizmetini sunuyor.

Avustralya Ticaret Komisyonu Telekom Hizmetleri Müdürü Shyam Kelshiker, “HP’nin ekibimizle birlikte tamamladığı IPv6 değerlendirmesi BT ve iletişim ortamımızda altyapı ve uygulama uyumluluğunu IPv6 açısından kapsamlı bir şekilde görüntülememizi sağladı. Artık IPv6’nın işletmemiz için sağladığı fırsat ve faydaları çok daha iyi anlayarak ileriye dönük plan yapabiliyoruz.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları