26 Ocak 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP, EcoPODla BTye Esneklik Kazandırıyor
29 Şubat 2012 Çarşamba 14:46

HP, EcoPOD'la BT'ye Esneklik Kazandırıyor

HP EcoPOD, sabit veri merkezlerinden 10 kat güçlü bir sistemi tek bir konteynıra sığdırarak kurumsal BT’ye büyük esneklik kazandırıyor.

HP, büyük kurumların dünya çapında veri merkezi kaynaklarını hızla geliştirmek ve verimliliği arttırmak için HP Optimum Performans Veri Merkezleri (POD) çözümlerini seçtiğini duyurdu (EcoPOD).

HP’nin Bütünleşik Altyapıları üzerine kurulu HP EcoPOD, sabit veri merkezlerinden 10 kat yüksek kapasiteye sahip kompakt tasarımı ile kurumlara bilgi teknolojileri alanında büyük esneklik kazandırıyor. HP EcoPOD çözümleri kurumların mevcut veri merkezlerini acil ihtiyaçlarda pahalı yatırımlar yapmadan mobil BT sistemleriyle desteklemesini sağlıyor.

Gerekirse kurumsal veri merkezlerinin bulunduğu şehirlere gemi veya tırla taşınabilen HP EcoPOD konteynırları, anlık veri ihtiyacını karşılamanın yanı sıra sabit veri merkezlerinden vazgeçmek isteyen kurumlara da dünyanın en verimli veri merkezi çözümünlerini sunuyor. BT yatırımlarını deprem ve doğal afetler nedeniyle kaybetme riskine girmek istemeyen kurumlar, aynı zamanda sabit veri merkezlerinin ofis giderleri ve emlak vergileri gibi harcamalarını azaltmak amacıyla da HP EcoPOD’u tercih ediyor.

İçindeki sistemleri özel kasası ve havalandırma sistemi ile doğa şartlarından koruyan HP EcoPOD, ihtiyaç durumunda şirket bahçesine yerleştirilerek kendi jeneratörüyle çalışabiliyor. Farklı EcoPOD ünitelerinin bir araya gelmesiyle dünyanın en yüksek performanslı kompakt veri merkezi çözümlerini sunan HP POD, kurumlara bilgi teknolojilerinde büyük esneklik kazandırıyor. HP EcoPOD bu amaçla hem sabit hem de mobil veri merkezi sistemlerini destekliyor.

Yerden, enerjiden ve maliyetten tasarruf
HP EcoPOD, kurumların ofiste az yer kaplayarak bina giderlerini azaltan modüler yapısıyla veri merkezlerinin anlık olarak hızla genişletilmesini sağlıyor. Klasik veri merkezlerinden yüzde 88 daha hızlı kurulan HP EcoPOD aynı zamanda enerji harcamalarını yüzde 95 ve işletim maliyetlerini de yüzde 75 oranında azaltıyor (HP POD 240a).(1)  HP EcoPOD serisinde HP POD 20c, 40c ve 240a modelleri yer alıyor.


İş birimlerini tek platformda birleştirme
Çek Cumhuriyeti’nin Plze? merkezli enerji sektörü lideri Skoda Power da enerji tüketimini azaltarak bilgi işlem hızını arttırmak için 12 metrelik HP EcoPOD’dan yararlanıyor.

Skoda Power 33 ülkede faaliyet gösteren Doosan bünyesine katıldıktan sonra, iki şirket BT altyapılarını HP EcoPOD üzerinden paylaşımlı tek bir platformda birleştirdi. Düşük maliyetli, enerji tasarruflu ve çevre dostu HP EcoPOD enerji tüketimini yüzde 40 azaltarak bilgi işlem hızını önemli ölçüde arttırdı.

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) desteği
Günümüzde maliyetleri azaltmak isteyen kurumlar tek bir merkezde pahalı bir süper bilgisayar kullanmak yerine farklı ofislerdeki sistemleri legovari modüler yapılarla birleştiren HPC çözümlerini tercih ediyor. Sahip olduğu esnek teknolojiyle HPC çözümlerini destekleyen HP EcoPOD kurumlara bu açıdan da avantaj sağlıyor.


Avustralya’nın TÜBİTAK’ı olarak kabul edilen bilim ve araştırma kurumu iVEC, hükümetin 1,1 milyar dolarlık Süper Bilim Girişimini desteklemek için HP POD 20c’ten yararlandı. iVEC, HP EcoPOD’u radyo gökbilim, nanoteknoloji, yerbilimleri ve diğer bilgisayar bilimlerinde yapılan araştırmaları hızlandırmakta kullanıyor.

iVEC İdari Direktörü Andrew Rohl, “Topluluğumuza verimli hizmet vermek için büyük çapta ölçeklenebilirlik destekleyen bir tesise ihtiyacımız vardı. HP POD teknolojisi, Avustralya’nın araştırma organizasyonlarının bilgisayar kapasitemizi arttırmak için kodlarımızı, tekniklerimizi ve en iyi uygulamaları sürekli geliştirdiğimiz şu dönemde global düzeyde rekabet etmesini sağlayacak” dedi.

Los Angeles California Üniversitesi de (UCLA) sanal HPC sistemini HP EcoPOD üzerinden 1500 bilgisayar noduyla geliştirdi. Bunun sonucunda 5000 metrekarelik yeni bir veri merkezi açmış gibi verim alan üniversite, enerji tüketiminden yılda 198 bin dolar tasarruf ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları