29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hızı Yönetmenin Şifreleri Çözüldü
10 Aralık 2007 Pazartesi 10:51

Hızı Yönetmenin Şifreleri Çözüldü

Management Centre Türkiye tarafından gerçekleştirilen 8. Pazarlama Zirvesi, Hızı yönetmenin şifrelerini çözdü.

Türk Telekom’un katkılarıyla ve Garanti Emeklilik, Turkcell, Sony Eurasia’nın ana sponsorluğunda, Management Centre Türkiye tarafından gerçekleştirilen 8. Pazarlama Zirvesi’nin bu yılki teması Baş Döndürücü Dünya Koşullarında Gerçek Hızdı.

Zirve, dünyanın en hızlı piyanistlerinden İslam Manafov’un küçük dinletisinin ardından, Management Centre Türkiye Genel Müdürü Tanyer Sönmezer’in yaptığı açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında, zirvenin bu yılki teması üzerine paylaşılacak deneyimlerin önemine değinerek, “Otobanda hızlı gitmek için daha hızlı bir araba mı alırsınız, yoksa araba mı eksiltirsiniz?” sorusuna cevap arayanların bu zirvede buluştuğunu söyledi.

Zirve’nin başkanlığını, geçen 3 yılda olduğu gibi, bu yıl da Peter Fisk yaptı. Fisk, Pazarlama Dünyası’nda bir ilk’i gerçekleştirerek, The Marketing Show programını CNBC ile eş zamanlı sundu. Müthiş bir çekim gücü yaratan The Marketing Show’da, konferanstan ve pazarlama dünyasından ilgi çekici ve yeni gelişmeler, konuşmacılar ile yapılan röportajlar ve interaktif görüşmeler aktarıldı. Marketing Show’a Türk Telekom Ceo’su Paul Doany’de konuk oldu.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan The Thinkers 50’de bir kez daha yer alan Prof. Costas Markides Hızlı Yenilikçilik başlıklı bir konuşma yaparak, rekabet avantajının yeni kaynağının hız olduğuna değindi.

ABD eski Başkan Yardımcısı Al Gore’un Siber Guru olarak tanımladığı, İş stratejisi ve kurumsal dönüşüm alanında uluslararası bir otorite, danışman ve konuşmacı olan Prof. Don Tapscott ise, Wikinomics ve Pazarlamanın Transformasyonu başlığı altındaki konuşmasında, Internet ağındaki sıçrama ile kitlesel işbirliğinin üretimin yeni şekli olduğu üzerinde durdu. Wikinomics başta olmak üzere pek çok strateji kitabına imza atan Tapscott, “Bu dünyada ya yeni işbirliklerinin peşinden gideceğiz ya da yok olacağız” dedi.

Ana oturumların ardından başlayan paralel oturumlarda, Lerzan Aksoy ve Tim Keiningham Hızlı Pazarlamada Müşteri Sadakati, Demir Aytaç Akıllı Segmentasyon, Meltem Kınacı Hızlı İletişimde Podcasting Teknolojisi, Erem Demircan Gelecek Hızlı Gelecek, Kemal Yamankaradeniz Düşünülmeyenleri Düşünenlerin Dünyasında Hızlı Olmak ve Hakan Bayülgen ise, Yaşamın Hızını Yakalamak başlıklı sunumları yaptılar.

Pazar Araştırmaları uzmanı Anna Rita Hadjigavriel, Yavaşa Karşı Hızlının Farkını Ortaya Koymak Gerek diyerek, gerçek ihtiyaca yönelik pazar araştırmaları için vakit ayırmanın öneminden bahsetti.

Zirve’nin ilk gecesi,‘en zor ve hızlı eserleri, en üst virtiözite ile stilinden emin bir duyarlılıkla’ yorumlayan İslam Manafov’un piyano konseri ile sona erdi. Manafov, tarihteki en hızlı piyano virtüözlerinin teknik zorlukları nedeniyle bir gösteri parçası olarak kabul ettiği ve bestecisinin bile bazı pasajlarını çalmakta zorlandığı Balakirev’in Islamey parçasını sundu.

Kahve molası ve yemek arasında, katılımcılara Keyifli Saatler sunan Fuar Merkezi ziyaretçi akınına uğradı. Sony’nin Hız’ın Fotoğrafı yarışması, Garanti Emekliliğin sürpriz hediyeleri, Turkcell’in ödüllü interaktif uygulamaları, geleceğin teknolojisini sunan Türktelekom’un VSDL’si büyük ilgi gördü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları