22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hisarda Liseler Müziklerini Yarıştırıyor
21 Mart 2012 Çarşamba 11:33

Hisar'da Liseler Müziklerini Yarıştırıyor

Ön eleme sonucu finale katılmaya hak kazanan liselerin katılacağı yarışma, 31 Mart’ta Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Hisar Okulları’nın farklı okulları müziğin ortak dili ve heyecanı ile buluşturmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği “Hisar Okulları İstanbul Liseler Arası Müzik Yarışması” heyecanı devam ediyor. İstanbul’daki liseler arasından yetenekli müzisyenlerin seçileceği yarışmada bu yıl yine büyük çekişme yaşanacak. Yarışma, yorum ve beste olmak üzere iki ana kategoride yapılacak ve yarışmanın birincileri birbirinden değerli ödüller kazanacak. Müzisyen Aydilge’nin sunuculuğunu yapacağı yarışmada müzik dünyasının önemli isimleri jüri olacak. Ön eleme sonucu finale katılmaya hak kazanan ve yorum ve beste dallarında yarışacak okullar şöyle: Özel Bilfen Üsküdar Fen Lisesi, Sarıyer Özel Enka Lisesi, Galatasaray Lisesi, Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi, Handan Hayrettin Yelkikanat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İstanbul( Erkek) Lisesi, İstanbul Özel Saint Joseph Fransız Lisesi, Mimar Sinan Özel Anadolu Lisesi, Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi, Sarıyer Özel Bahçeköy Açı Lisesi, Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi, Özel Florya Final Anadolu Lisesi, Sarıyer Özel Darüşşafaka Lisesi, Çekmeköy Özel Alev Lisesi, Ataşehir Habire Yahşi Anadolu Lisesi ve Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi.

31 Mart’ta finali yapılacak yarışmada, yorum ve beste olmak üzere iki ana kategori ve alt kategorilerde dereceye giren yarışmacıları da birbirinden değerli ödüller bekliyor. En iyi beste kategorisinde birinci olacak öğrenci Berklee Summer School at Umbria Perugia yaz okulu programına gönderilecek, En iyi yorum kategorisinde birinci olacak okula ise Yamaha dijital piyano hediye edilecek. Ayrıca jürinin belirleyeceği İstanbul dâhilindeki bir lise öğrencisine Hisar Akademi’de istediği müzik branşında bir eğitim yılı süresince burs verilecek.

Yarışmanın Jüri Üyeleri

31 Mart’ta gerçekleşecek yarışmada ülkenin önde gelen müzisyenleri jüri olarak yer alacak. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Cahit Berkay, Ahmet Pesen, Kutlu Özmakinacı, Serkan Özgen, Sina Koloğlu, Şebnem Sungur, Dilek Yonat Batıbay ve Meltem Taşkıran bulunuyor.

Ana sponsorluğunu Mavi’nin üstlendiği yarışmanın iletişim sponsoru Alem FM, ürün sponsoru Yamaha Dore Müzik, teknik donanım sponsoru Elit Işık ve Ses Teknolojileri, lojistik hizmetler sponsoru MNG Factoring ve eğitim sponsoru da Hisar Akademi oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları