24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hisar Okulları’nda Genç Müzisyenler Yarıştı
04 Nisan 2012 Çarşamba 23:00

Hisar Okulları’nda Genç Müzisyenler Yarıştı

İstanbul liseleri arasında yapılan Hisar Okulları Liseler Arası Müzik Yarışması sonuçlandı. Renkli anların yaşandığı yarışmada, liseler kıyasıya mücadele etti.

Hisar Okulları’nın farklı okulları müziğin ortak dili ve heyecanı ile buluşturmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Hisar Okulları İstanbul Liseler Arası Müzik Yarışması sonuçlandı. İstanbul’daki liseler arasından yetenekli müzisyenlerin seçildiği yarışmada bu yıl yine büyük çekişme yaşandı. Yarışma, yorum ve beste olmak üzere iki ana kategoride yapıldı ve yarışmanın birincileri birbirinden değerli ödüller kazandı. Müzisyen Aydilge’nin sunuculuğunu yaptığı yarışmada müzik dünyasının önemli isimleri de jüri oldu.

31 Mart’ta finali yapılan yarışmada, yorum ve beste olmak üzere iki ana kategori ve alt kategorilerde dereceye giren yarışmacılar birbirinden değerli ödüller kazandı. En iyi beste kategorisinde birinci olan İstanbul Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’nden Esin Aydıngöz, Berklee Summer School at Umbria Perugia yaz okulu programı kazanırken, En iyi yorum kategorisinde birinci olan Sarıyer Özel Darüşşafaka Lisesi’ne ise Yamaha dijital piyano hediye edildi. En iyi enstrüman dalında Sarıyer Özel Bahçeköy Açı Lisesi’nden Aykan Esen (bas gitar), en iyi erkek solist dalında Ataşehir Habire Yahşi Anadolu Lisesi’nden Alper Yılmaz  ve Sarıyer Özel Darüşşafaka Lisesi’nden Mertcan Bilici, en iyi kız solist dalında Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nden  Şebnem Keskin birinci olurken, en iyi orkestra dalında ise birinciliği Sarıyer Özel Bahçeköy Açı Lisesi kazandı. Ayrıca Jüri Özel Ödülünü  Özel Bilfen Üsküdar Fen Lisesi alırken Hisar Akademi Ödülünü ise Galatasaray Lisesi’nden Ali Eran (davul) kazandı.

Yarışma sponsorlarından Mavi'nin Facebook özel ödülü ise dinleyici oylarına göre, beste dalında Özel Saint Joseph Fransız Lisesi ve yorum dalında Handan Hayrettin Yelkikanat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin oldu.

Yarışmanın Jüri Üyeleri

31 Mart’ta gerçekleşen yarışmada ülkenin önde gelen müzisyenleri jüri olarak yer aldı. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Cahit Berkay, Ahmet Pesen, Kutlu Özmakinacı, Serkan Özgen, Sina Koloğlu, Şebnem Sungur, Dilek Yonat Batıbay ve Utku Ünal yer aldı.

Ana sponsorluğunu Mavi’nin üstlendiği yarışmanın iletişim sponsoru Alem FM, ürün sponsoru Yamaha Dore Müzik, teknik donanım sponsoru Elit Işık ve Ses Teknolojileri, lojistik hizmetler sponsoru MNG Factoring ve eğitim sponsoru da Hisar Akademi oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları