25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hisar Eğitim Vakfına Yeni Başkan
07 Haziran 2007 Perşembe 09:58

Hisar Eğitim Vakfı'na Yeni Başkan

Kurulduğu 1970 yılından bu yana ülkemizde en ileri eğitim sistemlerinin uygulanmasına öncülük etmeyi amaçlayan Hisar Eğitim Vakfı, yeni Yönetim Kurulu toplantısında güç tazeledi.

Hisar Eğitim Vakfı, son Yönetim Kurulu toplantısında Hüsnü Özyeğin’i Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçti. Hüsnü Özyeğin Türkiye’de başlayıp yurtdışında tamamlanan eğitim geçmişinde ve iş yaşamında elde ettiği deneyimlerini ve bilgi birikimini, Hisar Eğitim Vakfı’nın hedeflerine ulaşması için değerlendirecek.

Hüsnü Özyeğin, 1980-2000 yılları arasında da Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştı. Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu halen Nuri Çolakoğlu, Oğuz Dağdelen, Prof. Dr. Talat Halman, Muharrem Kayhan, Hüsnü Özyeğin, Şefika Pekin ve Nihal Pulat’tan oluşuyor. Uzun yıllar Vakfın başkanlığını yapan Feyyaz Berker Onursal Başkan olarak katkıda bulunmaya devam ediyor. Hasan Subaşı ise 2002 yılından bu yana Genel Sekreter ve Hisar Eğitim Vakfı Okulları Kurucu Temsilcisi olarak görev yapıyor.

Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin hakkında

İzmir’de doğan Özyeğin, 1963 yılında Robert Kolej Lisesinden mezun oldu, Oregon State University İnşaat Bölümü’nü bitirdikten sonra Harvard Business School’da yüksek lisans derecesi aldı. 1977-1984 yıllarında Pamukbank’ta ve 1984-1987 yıllarında Yapı ve Kredi Bankası’nda Genel Müdürlük yaptıktan sonra 1987 yılında Finansbank’ı kurdu.

Özyeğin iş hayatındaki başarılarının yanı sıra “en değerli yatırım, ülke insanının geleceğine yapılan yatırımdır“ anlayışıyla öncelikle eğitim, sağlık ve kültür alanında toplumsal projeler gerçekleştiriyor.


Hisar Eğitim Vakfı Hakkında

Hisar Eğitim Vakfı’nın varoluş nedeni, en ileri eğitim sistemlerinin ülkemizde uygulanmasında öncülük etmektir. Vakfın gayesi, gelişen toplumun en üst düzeydeki gereksinimlerine karşılık verebilecek donanımda bireylerin yetişmesinde sürekliliği sağlamak ve bu yolla yaşadığımız toplumun yapısını yükseltmektir.

Robert Kolej mezunlarının girişimiyle 1970 yılında kurulan Vakıf, mezunları ve diğer destekleyicilerini harekete geçirerek, Robert Kolej’in birçok yatırımının gerçekleşmesini sağlamıştır.

Hisar Eğitim Vakfı yurt içinde ve yurt dışında başarısını uzun yıllardır kanıtlamış olan Robert Kolej deneyiminden örnek alarak, özgür düşünceli eğitim felsefesini yaymak amacıyla Hisar Eğitim Vakfı Okulları’nı kurmuştur. Vakfın ilk ve tek iktisadi işletmesi olarak 1996 yılında hizmete giren bu okulda Türk eğitim sistemine örnek olabilecek bir yapı oluşturulmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları