11 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hisar Eğitim Vakfı Okullarında Diploma Coşkusu
22 Haziran 2007 Cuma 16:48

Hisar Eğitim Vakfı Okullarında Diploma Coşkusu

Hisar Eğitim Vakfı Okulları dördüncü dönem ilköğretim mezunları düzenlenen törenle diplomalarını aldılar.

Bu yıl 11. kuruluş yıldönümünü kutlayan Hisar Eğitim Vakfı (HEV) Okulları’nın ilköğretim bölümü, dördüncü dönem diploma töreni büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Öğrencilerin kep giydiği törene Hisar Eğitim Vakfı yöneticileri, okul yönetici kadrosu, öğretmenler ve velilerin yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Öner Güney ve Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Yeşim Arat da katıldı. 2007 Sınıfına Sesleniş konuşmasını yapan Prof. Dr. Yeşim Arat öğrencilerden büyük ilgi gördü. Arat öğrencilere güvenini dile getirerek şunları söyledi:

“HEV Okulları’nın öğrencileri kendine güvenen, eleştirel düşünebilen, kendi potansiyelini gerçekleştirebilen, geleceği şekillendirebilecek, gelişime açık, kişilikli bireyler olarak yetiştirme çabası içinde olduğunu görüyorum. Öğrencilere kuru bilgiler ezberletmek değil, onları kişilik sahibi, kendi kendine düşünebilen, muhakeme edebilen, kültürlü bireyler olarak yetiştirmek amaçlanıyor. Önümüzdeki yıllarda, bildiğinizi zannettiklerinizi sorgulamaya, bilmediklerinizi merak etmeye devam edeceğinizi ümit ediyorum. Böylece ön yargıdan uzak, farklı olanı dinlemeye hazır, eller iç içe, sesler bin bir renk, insanlık şarkınızı herkese duyurabileceğinize güvenim sonsuz.”

Törende bir konuşma yapan Hisar Eğitim Vakfı Okulları Kurucu Temsilcisi Hasan Subaşı, şunları söyledi:

““Hayatta ihtiyacınız olan bütün etik değerleri anaokulunda öğrendikleriniz arasında bulabilirsiniz. Sevgi, dürüstlük, temizlik, adillik gibi altın kurallar hep bunların içinde. Bu değerlerin her birini karmaşık kelimelerle genişletip aile yaşamına, iş hayatına, hükümetin icraatına ve dünya meselelerine uygulayabilirsiniz. Franklin D. Roosevelt’in bir sözü var; ‘Çocuklarını eğitip ahlaki değerleri veremeyenler, topluma zararlı bireyler yetiştirirler.’ Sizler etik değerleri aldınız. Ancak iyi kitapları okumayanların okuma yazması olmayanlardan farksız oldukları gibi, etik değerleri bilip bunları kullanmayanlar etik değerleri öğrenmeyenlerden farklı değildir. Dünyada eğitim görmüşlerin sayısı etik davrananlardan çok fazla. Sizin, az kullanılan yolu seçerek farklılığınızı ortaya koymanızı dilerim.”

HEV Okulları Genel Müdürü Ayfer Yeniçağ da sekiz yıl boyunca, tek amaçlarının öğrencilerin içindeki yeteneğin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“HEV Okulları’nda potansiyelinizi hem kendinizin, hem de ailelerinizin, arkadaşlarınızın keşfedebilmesi için çaba gösterdik. Eğitmenleriniz olarak önce sizi tanımaya ve anlamaya, sonra da eğilimleriniz doğrultusunda yönlendirmeye çalıştık. Size gerçek yaşamla temas kurabileceğiniz ortamlar oluşturduk. Bu ortamları da, en modern eğitim ve öğretim sistemleriyle donattık. Hedefimiz, bugün Türkiye’nin ihtiyacı olan, çağdaş, bilime adanmış genç bireylerin gelişimine katkıda bulunabilmektir. Türkiye’nin geleceğini, umutlarını temsil eden, sizin gibi parlak, coşkulu, dinamik mezunlar verdiğimizi gördükçe, bugün bu hedefimize hep birlikte ulaştığımızı düşünüyorum.”


HEV Okulları Hakkında

Hisar Eğitim Vakfı bir grup Robert Kolej mezununun girişimiyle 1970 yılında, ülkemizde en ileri eğitim ve öğrenim sisteminin uygulanmasını desteklemek için kurulmuş bir eğitim vakfıdır. Yurtiçinde ve yurtdışında başarısını kanıtlamış olan Robert Kolej deneyimini örnek alan Vakıf, 1996 yılında HEV Okulları’nı kurmuştur. Okulda, Türk eğitim sistemine örnek olabilecek bir yapı oluşturulması hedeflenmektedir.

HEV Okulları, “İçimizdeki potansiyeli açığa çıkartmak ve geliştirmek” misyonu ile öğrenim faaliyetlerini sürdürmektedir. 2004-2005 öğrenim yılında okulun lise bölümü de faaliyete geçmiştir. Bireye duyarlı bir yaklaşım izleyen Hisar Eğitim Vakfı Okulları'nın güçlü akademik ortamı, çağdaş eğitim modelleriyle zenginleştirilmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları