05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hisar Eğitim Vakfı Okullarına NEASC Akreditasyonu
11 Ocak 2008 Cuma 11:06

Hisar Eğitim Vakfı Okulları'na NEASC Akreditasyonu

Hisar Eğitim Vakfı Okulları, The New England Association of Schools and Colleges (NEASC) tarafından akredite edildi.

Uzun süren yoğun bir hazırlık sürecinin ardından Hisar Eğitim Vakfı Okulları, The New England Association of Schools and Colleges (NEASC) tarafından akredite edildi. Bu önemli başarı HEV Okulları’nın, dünyanın saygın eğitim kurumları arasında yer almasını sağladı. Türkiye’de sadece iki uluslararası okulun sahip olduğu NEASC sertifikası, HEV Okulları’nın dünyanın önde gelen okullarında geçerli standartları karşıladığını gösteriyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en köklü akreditasyon kurumu tarafından onaylanmanın, mezun öğrencilerine uluslararası kariyerlerinde büyük avantaj sunacağını belirten HEV Okulları Genel Müdürü Ayfer Yeniçağ şunları söyledi:

“NEASC tarafından akredite edilmek henüz 12. yılında olan okulumuzun gelişiminde çok önemli bir dönüm noktası. Bu başarı bize uluslararası alanda bilinirlik ve saygınlık kazandırdı. 1885 yılında kurulan, ABD’nin en köklü akreditasyon kurumu olan NEASC sertifikasına, Harvard ve MIT gibi dünyanın en köklü ve tanınmış okulları sahip olabiliyor. Elde ettiğimiz bu önemli başarının, ilk mezunlarımızın yurtdışı üniversite başvuru dönemine denk gelmesi mutluluk verici. NEASC sertifikasının yeni ve gelecek mezunlarımıza, uluslararası eğitim kariyerlerinde önemli fırsat ve avantajlar sunacağına inanıyoruz. Mükemmellik yolculuğumuza, aldığımız sertifikanın kılavuzluğunda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

HEV Okulları’nın NEASC’ın yanı sıra Council of International Schools (CIS) akreditasyon süreci de devam ediyor.

HEV Okulları 10-17 Kasım 2007 tarihlerinde NEASC ekibinin detaylı denetiminden geçti. Ekip, bir hafta boyunca okulun tüm eğitim süreçleri ve faaliyetlerinin yanısıra idari konular ile de ilgili çok yönlü incelemelerde bulundu ve bir ziyaretçi raporu hazırladı. NEASC’ın ilgili komisyonu Ziyaretçi Raporu’nu inceleyerek, 29 Kasım 2007 tarihinde yaptığı toplantısında HEV Okulları’nın akredite olması yönünde karar verdi. NEASC Sertifikası, Boston’da düzenlenen bir törenle HEV Okulları Genel Müdür Ayfer Yeniçağ’a verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları