10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hexagon Studio, ENOVIA V6yı Seçti
14 Nisan 2011 Perşembe 15:55

Hexagon Studio, ENOVIA V6'yı Seçti

Hexagon Studio daha kısa zamanda daha az hata ile daha verimli iş yapmak için Dassault Systèmes'in V6 ürün ailesinden ENOVIA'yı seçti.

İstanbul ve Bursa çevresindeki ofisleri ile farklı müşterilere değişik alanlarda mühendislik hizmetleri sunan Hexagon Studio, çalışma ortamının omurgasını oluşturacak V6 platformuna yatırım yaparak mevcut Web teknolojilerini PLM ile entegre ediyor. Bu sayede şirket daha kısa zamanda, daha az hata ile daha verimli çalışmayı planlıyor.

Geniş bir mühendis ve tasarımcı kadrosu ile çalışan Hexagon Studio V6 platformu sayesinde proje ekiplerinin aynı veriye kesintisiz olarak ulaşmalarını, çalışmalarını ve aynı anda paylaşmalarını sağlayacak. Bu ortama ulaşma yetkisi bulunan üst düzey yönetici ve proje liderleri de sorumlu oldukları alanlarda en gerçekçi raporlara ulaşabilecek, gerekirse yorumlarını ve onaylarını ekleyebilecek. V6"nın kısıtlı ağlarda bile yüksek perfomans ile çalışma becerisi sayesinde farklı ofislerde bulunan Hexagon Studio çalışanları, teknolojik altyapı ile işbirliği içinde verimli bir çalışma alanına sahip olacak. V6 platformu ile aynı projede çalışan farklı grupların tek ve güncel veriye ulaşması, geliştirme aşamalarında yan yana çalışır gibi bir işbirliği ortamında bulunulması hedefleniyor.

Sadece ürün veri yönetimini değil, aynı zamanda mühendislik iş akışlarını da ENOVIA V6 üzerine taşıma konusunda kararlı olan Hexagon Studio, Dassault Systèmes ile örnek bir çalışma ortamı kurmayı planlıyor.

Hexagon Studio ile yapılan işbirliği hakkında konuşan Dassault Systèmes Satış Müdürü Burak Süsoy, DS V6 platformunun, gerçek zamanlı kesintisiz işbirliği ile kullanıcıların üç boyutlu üretimi paylaşmalarını ve bunu deneyimlemelerini sağladığını ve güçlendirdiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: "Her yerde kullanıma hazır olması ile dikkat çeken V6 online tasarım çözümleri aynı zamanda hızlı bir şekilde kurulması ve kullanıma hazır hale getirilmesi için tasarlandı. ENOVIA V6 Platformu Hexagon Studio"nun tüm ofisleri ile kısa zamanda minimum hata ve maksimum verimde çalışacağı bir ortam sunuyor. Hexagon Studio ile bu kapsamda bir işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz."

Kurulduğu günden bu yana CAD ve CAE yazılımlarını kullanan Hexagon Studio"nun daha verimli çalışarak müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için PLM çözümlerinin önemine her zaman inandığını söyleyen Hexagon Studio Mühendislik Müdürü Bülent Santircioğlu ise işbirliğiyle ilgili şunları söylüyor: "Geçmişteki ve devam eden başarılı projelerimiz ile buna bağlı büyüme hızımız bugün bize PLM yatırımı için doğru zaman olduğunu gösteriyor. Şirketin ağırlıklı olarak kullandığı CAD yazılımının CATIA olması, ENOVIA V6'nın yenilikçi yüzü ve kabiliyetleri, Dassault Systèmes ile devam eden uyumlu işbirliğimiz bizi PLM konusunda da birlikte çalışmaya yöneltti."

DS ve Hexagon Studio arasında yapılan işbirliğine büyük katkı sağlayan DS"nin Türkiye Distribütörü InfoTRON"un CEO"su Burak Pekcan, 1994 yılından beri Türkiye'de yüksek teknolojiye dayalı birçok ilki gerçekleştiren infoTRON"un işbirliğiyle Türkiye'de PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) konusunda Hexagon Studio uygulaması ile bir ilke daha imza attıklarını söyledi. Burak Pekcan "Ürün yenilikçiliğini hızlandıran ve karlılığı en üst düzeye çıkartmak için gerekli olan PLM teknolojileri, Dassault Systemes ortaklığı ile infoTRON"un tecrübeli, yetenekli ve yenilikçi kadrolarıyla Türkiye"de de hayat buluyor. infoTRON olarak "Birlikte Geleceği Yaratıyoruz" sloganını temel alarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yüksek teknoloji ve bilgi odaklı çağdaş çözümler getirip, işlerine ve iş süreçlerine Dassault Systemes ENOVIA PLM uygulamaları ile değer katmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları