20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HEV Lisesinde Burslu Okuma Fırsatı
03 Ağustos 2007 Cuma 13:40

HEV Lisesi'nde Burslu Okuma Fırsatı

Hisar Eğitim Vakfı Lisesi tanıtım toplantısı 14 ve 21 Ağustos 2007’de gerçekleştirilecek.

Hisar Eğitim Vakfı (HEV), Özel Okullar Sınavı’nda yüzde 10 dilimine giren başarılı öğrencilere HEV Lisesi’nde burslu okuma fırsatı sunuyor. Bu grupta yer alan ve HEV Lisesi’ne kaydolan en yüksek puana sahip 10 öğrenci burslu okuma şansı elde edecek.

Burs vererek, olabildiğince fazla öğrencinin Hisar Eğitim Vakfı Okulları’nda sunulan çağdaş eğitim ortamından yararlanmasını sağlamayı hedeflediklerini belirten Hasan Subaşı şunları söyledi:

“Hisar Eğitim Vakfı 1970 yılında, ülkemizde en ileri eğitim sistemlerinin uygulanmasına, yaygınlaşmasına öncülük etmek amacıyla kuruldu. Vakfımızca temelleri atılan HEV Okulları’nda halen en ileri, çağdaş ve evrensel eğitim sistemleri hayata geçiriliyor. HEV Okulları’nda sunduğumuz ortamdan ve olanaklardan olabildiğince fazla öğrencinin yararlanmasını hedefliyoruz. Bunun için Vakfımız her yıl çok sayıda öğrenciye burs veriyor. Bu yıl da Başarı Bursu olanağını değerlendirerek HEV Lisesi’ne kaydolan öğrencilerimizin geleceğe daha güçlü adımlarla yürüyeceğine inanıyoruz.”

HEV Lisesi tanıtım toplantısı 14 ve 21 Ağustos’ta

HEV Lisesi her yıl düzenlediği tanıtım toplantısını bu yıl 14 ve 21 Ağustos Salı günü, saat 18.30’da gerçekleştirecek. HEV Okulları’nın Göktürk Beldesi, Kemerburgaz’daki binasında düzenlenecek toplantıya okul yönetimi ve öğretmenler de katılacak. HEV Lisesi’nin tüm yönleri ile tanıtılacağı toplantıda, katılımcıların soruları uzman düzeyinde yanıt bulacak.


Hisar Eğitim Vakfı Lisesi Hakkında

Hisar Eğitim Vakfı Lisesi’nde, yüksek akademik standartlara sahip, bir yıl hazırlıkla birlikte dört yıllık bir eğitim programı uygulanıyor. Lise programında, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde eğitim veriliyor. Öğrenciler bazı dersleri İngilizce alıyor, 10. sınıftan itibaren Sosyal Bilimler, Fen-Matematik, Türkçe-Matematik ve Yabancı Dil diploma alanlarına yöneliyorlar. Öğretmenler ve uzman rehberler, velilerle birlikte eğitim öğrenim süresince öğrenciyi yakından takip ediyor, mesleğe yönelik eğitim planlamasını birlikte yapıyorlar.

Öğrencilere, hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki üniversiteler konusunda danışmanlık verilerek, lise sonrası eğitimleri ile ilgili en doğru kararları almaları için uzman desteği sağlanıyor.

HEV Lisesi’nde uygulanan çağdaş ve evrensel eğitim sistemlerini destekleyen en önemli unsuru sosyal aktiviteler oluşturuyor. Öğrencilerin ders dışı etkinlikler ile kişiliklerinin gelişimi destekleniyor. HEV Lisesi’nde Model Birleşmiş Milletler, Youth Leaders International, Öğrenci Birliği, Etik Kulübü gibi kolları, öğrencilerin kendilerinin kurmaları, yönetmeleri ve geliştirmeleri önemseniyor. HEV Lisesi öğrencileri, kişilik gelişimi, akademik yetkinlik ve İngilizce’ye hakimiyet ile öne çıkıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları