25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Henkel Yönetim Kurulu’nda CFO Değişimi
04 Temmuz 2012 Çarşamba 12:05

Henkel Yönetim Kurulu’nda CFO Değişimi

Henkel Yönetim Kurulu’nda 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle CFO görevine Carsten Knobel getirildi.

Henkel, 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle Carsten Knobel’in resmi olarak Finans ve Satın Almadan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine başladığını duyurdu. Carsten Knobel, şirkette 30 yılı aşkın bir süredir çalışan ve emekliye ayrılan Lothar Steinebach’ın yerine göreve geldi. CFO değişimi ilk olarak 2011 yılının sonunda duyurulmuştu.

Carsten Knobel (43), Henkel’deki kariyerine 1995 yılında Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı yönetim asistanı olarak başlamıştı. 1998’den itibaren Henkel’in Kozmetik ve Kişisel Bakım iş biriminde Kontrol ve Pazarlama alanında çeşitli yönetim pozisyonlarında çalıştı. Knobel, yerine getirdiği diğer sorumlulukların yanı sıra, The Dial Corporation’ın satın alınmasının ardından ABD’de birleşme sonrası entegrasyon sürecini yönetti. 2006 yılından itibaren Knobel, Henkel’in Finans bölümünde Grup Stratejisi ve Kurumsal Kontrolü’nden sorumlu oldu. Buna ek olarak, 2009 yılında Kozmetik ve Kişisel Bakım iş biriminin Finans Müdürlüğü görevine getirildi.

Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted, “Bu görev için Carsten Knobel gibi kendi içimizden birini bulduğumuz için mutluyum. Bu durum, çalışanlarımızın gelişimini başarılı bir şekilde sağladığımızın kanıtıdır. Carsten Knobel, şirketimizle ilgili derinlemesine bilgi ve anlayışa sahip son derece nitelikli ve deneyimli bir uzmandır.” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları