23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hemşire Adaylarına Tam Burs
12 Temmuz 2011 Salı 12:38

Hemşire Adaylarına Tam Burs

İstanbul Medipol Üniversitesi, yeni eğitim yılında Hemşirelik Bölümü’ne kabul edilecek yeni öğrencilerin tümüne yüzde 100 burs verecek

Geçtiğimiz yıl sunduğu yüzde 100 burs olanağı ile uygulamalı eğitimde fırsat eşitliğinin öncüsü olarak eğitimde yeni bir dönem başlatan İstanbul Medipol Üniversitesi, yeni öğrenim yılında da fırsat eşitliğinin izini sürüyor. 2011- 2012 öğrenim yılında farklı burs seçenekleriyle her öğrenciye yüzde 25 ile yüzde 100 arasında değişen burs olanağı sunan üniversite, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin hepsine yüzde 100 burs verecek

Bir adım ötesi uzmanlık
İstanbul Medipol Üniversitesi, konusunda uzman akademisyenlerin öncülüğünde sağlık sektörünün en büyük emekçileri olan hemşirelerin yetişmesinde önemli bir görev üstleniyor. Sağlık sektöründeki deneyimini, konusunda uzman akademik kadrosunun desteğiyle eğitimle birleştiren üniversite, toplumun sağlık ile ilgili temel sorunlarını ve bu alandaki nitelikli insan gücü ihtiyacını göz önüne alarak, ideal hemşireler yetiştirme sorumluluğunun öncülüğünü sürdürüyor. Tedavi edici ve rehabilitasyona yönelik her türlü sağlık hizmetinin uygulanmasında sağlık ekibinin diğer elemanları ile koordineli olarak çalışabilecek hemşireler yetiştirmek kararlılığıyla hareket eden üniversite, meslek hayatında uzmanlaşmaya odaklı hemşireler yetiştirmeyi bir borç bilerek geleceğin hemşirelerine sunduğu yüzde 100 burs olanağıyla eğitimde fırsat eşitliğinin kapısını açıyor.

Sağlıktaki tecrübelerini eğitime kazandırıyor
Geleceğin hemşirelerine yüzde 100 burs sağlayan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin diğer bölümlerine uyguladığı yüzde 25 burs olanağının da gözden kaçmaması gereken çok önemli bir adım olduğunu vurgulayan İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın konuyla ilgili olarak, “Türkiye’de eğitim maliyetleri çok yüksek özellikle uygulamaya dayalı tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi sağlık bölümlerinde. Vakıf üniversitelerinin bu bölümler için belirlediği ücret aslında maliyeti karşılamaya bile yetmiyor. İstanbul Medipol Üniversitesi olarak sağlık alanındaki yatırımlarımızdan edindiğimiz deneyimle öğrencilerimize eğitim kolaylığı sağlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hedef, 4 kıtaya hakim olan bir üniversite olmak
İstanbul Medipol Üniversitesi’ni evrensel değerlere bağlı, özgür düşünebilen, küresel vizyona sahip insanlar yetiştirilmesi yolunda, geleceğe yönelik yatırım olarak değerlendiren Aydın, üniversitenin on yıl sonra geleceği noktaya dair planları hakkında şunları söyledi: “2012 yılında Kavacık’taki kampüsümüzün hizmete girmesiyle birlikte fakülte sayımızı da artırarak eğitim hayatımıza devam edeceğiz. Hayalimiz sekiz ya da on yıl sonra uzaktan eğitimdeki öğrencileri de kapsayan dört kıtayı da içine alan bir kurum haline dönüştürmektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları