29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Helyumdan Çevre Dostu Ürün; Ecofont
21 Mart 2012 Çarşamba 16:00

Helyum'dan Çevre Dostu Ürün; Ecofont

Helyum Bilişim müşterilerini yeni ürünü Ecofont ile yüzde 50 oranında kartuş/toner maliyetinden korurken, karbon izlerini silerek çevreye katkıda bulunmaya davet ediyor.

Bilişim sektöründe 6. yılına ulaşan ve her geçtiğimiz sene başarılarına bir yenisini daha ekleyen Helyum Bilişim, ECOFONT ürünlerinin Türkiye Tek Distribütörü oldu.  Dünya çapında önemli bir yere sahip olan, Trend Micro, USBK ve Tufin gibi çok sayıda ürünün Distribütörlüğünü üstlenen Helyum Bilişim; ürünlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Yeşil Baskı sloganıyla ortaya çıkan Ecofont yazılımı %50 kartuş/toner tasarrufu sağlıyor.

Avrupa Çevreci Proje Ödülüne sahip olan Ecofont, kurum çalışanlarının ve ev kullanıcılarının çevre bilincini artırmak için bir araçtır. Günümüzde rutin bir iş haline gelen baskı alma, Ecofont’un yoğunlaştığı konudur. Ecofont, kısıtlama getirmek yerine, yazdırma işlemine her ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıya bir seçenek sunar. Kullanıcı, yazdırma işlemi için Ecofont’u tercih ettiğinde, çıktılar bu güzide Ecofont görünümüne sahip olur. Ecofont ile yapılan her yazdırma işlemi, gelişmekte olan çevre bilincine de ekstra bir katkı sağlar.

Ecofont ile karbon salınımını minimuma indiren Türk Telekom CEO su Gökhan Bozkurt; “İş süreçlerimizi sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştürüyoruz. … Metinlerde kullandıkları delikler sayesinde mürekkep tüketiminde %50’ye varan tasarruf sağlayan Ecofont, Türk Telekom çalışanlarının bilgisayarlarında öncelikli olarak kullanılacaktır.” açıklamasını yapmıştır.

Helyum Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Aksun; “Ecofont fontları sayesinde yazdırma işlemi daha az toner kullanımı anlamına geliyor. Üretim ve dönüşüm süreçlerini incelediğimizde bütün bir toner döngüsü için doğal çevreye çok büyük ihtiyaç var. Ortalama 1000 çalışana sahip bir kurum, neden olduğu sera gazı yayılımını yılda yaklaşık 10 ton karbondioksite kadar azaltabilir. Bu şirketlerin ihtiyaç duyduğu tüm bu tonerin döngüsü için kullanılması gereken su miktarı ise maalesef yaklaşık olarak 240.000 litredir.  Ne tür boyutlarda tasarruf yapılabileceğini hayal ettiğimizde bu ürünün ülkemizde de olması gerekliliğine karar verdik.” dedi.

“Hepimiz mürekkep ve toner maliyetlerinin yüksek olduğunu biliyoruz.  Mürekkep ve tonerin dünya çapındaki pazarının yılda 60.000.000.000$ olduğu tahmin ediliyor. Ecofont’a yapılan yatırım ve uygulama maliyetleri ise bu çerçevede çok çok düşüktür ve çok hızlı sonuç alırsınız.” diyen Aksun, çevreci tasarımıyla Ecofont bireysel ürünlerin çok yakında Helyum Teknoloji Bayileri ve Teknoloji Zincir Mağazalarında yer alacağını açıkladı.

Dünyamızın Omuzlarındaki Yükü Azaltın

Mürekkep üretimi yoğun bir karbondioksit sürecidir ve maalesef bu durum toplum tarafından gerektiği kadar bilinmemektedir. Ecofont kullanarak mürekkep ve tonerde yaptığınız tasarrufla, dünyanın omuzlarındaki yükü azaltır, kişisel ve hatta kurumsal olarak sosyal sorumlulukta payınıza düşen katkıyı yapmış olursunuz. Çoğu şirket karbon izlerini azaltmaya çoktan başladı bile. Ecofont yazılım bu konuda size de yardımcı olabilir

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları