24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayata Kariyer Koçuyla Hazırlanıyorlar
02 Mart 2012 Cuma 10:53

Hayata Kariyer Koçuyla Hazırlanıyorlar

FMV Işık Okulları, öğrencilerini gelecek yaşamlarına hazırlamak amacıyla uyguladığı Işık’lı Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor

Işık Okulları Rehberlik Servisi’nin katkılarıyla öğrencilere Kariyer Koçluğu yaparak onları geleceğe hazırlayan FMV Işık Okulları’nda lise öğrencileri farklı meslek alanlarından profesyonellerle buluşarak gelecekteki kariyer planları konusunda sohbet etme ve danışmanlık alma imkanı yakalıyor.

Kariyer Günleri çerçevesinde öğrenciler  meslek, iş ve yükseköğretim programı hakkında bilgi almanın yanı sıra, ilgili mesleği seçmek isteyen kişide bulunması gerekli yetenek ve kişilik özellikleri ile  mezuniyet sonrası çalışılabilecek alanlar hakkında sorularına yanıt buluyor.

Eğitimin amacı öğrencileri bilgi hamalı yapmak değil onları hayata hazırlamaktır

FMV Işık Eğitim Kurumları Genel Müdürü Erdoğan Bozdemir, eğitimin önceden belirlenmiş bilgileri öğrencilere yüklemek ve sadece kimya, sadece biyoloji öğretmek olmadığını belirterek, eğitimin gerçek hedefinin öğrencilere yaşama hazırlamak ve onlara dünya ile rekabet edecek donanımı vermek olduğunu belirtiyor.

Bu amaçla Işık Okulları’nda öğrencilere lise döneminden başlayarak gelecekteki kariyer tercihlerinde destek olduklarını söyleyen Bozdemir, Işık’lı kariyer sahibi mezunların koçluğunda her öğrencinin seçmek istediği meslek alanına yönelik derinlemesine araştırma yapabildiğini; yetenek ve becerilerini keşfederek doğru tercihlere yönlendirildiğini sözlerine ekliyor.

Bozdemir ayrıca Işık Okulları’ndaki kariyer koçluğu kapsamında her bir öğrencinin gelecekle ilgili hayalleri ve ideallerini sahip oldukları yetilerle birlikte analiz ederek gelecekteki kariyer seçimleri için gençlere yol haritası sunduklarını vurguluyor.

FMV Fenerbahçe Kampüsü’nde 8 üniversiteden 21 uzman öğrencilere meslekleri tanıtacak

Işık Okulları’nda düzenlenen Kariyer Günleri’nde 6 Mart tarihinde FMV Fenerbahçe Kampüsü’nde Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden konuklar ağırlanarak deneyimler paylaşılacak.

Işık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr Murat FERMAN’ın Geleceğimiz İçin Doğru Kariyer Seçimi ve Başarı Sağlamanın Yolları konulu söyleşisiyle başlayacak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından düzenlenen Kariyer Günü kapsamında sekiz üniversiteden yirmi bir konuk ağırlanarak meslekler tanıtılacak.

Ayrıca, Işık’lı Kariyer Günleri kapsamında son olarak Mimarlık alanında Barboros İncesu (N79 - İTÜ Mimarlık Yük.Mim.), Tıp alanında Vakur Olgaç (N79 - İ.Ü.Diş Hk. ve İ.Ü.Onkoloji Enst.), Psikoloji alanında Serra Tekin (N02 - İ.Ü.Psikoloji), Hukuk alanında Altuğ Özgün (A98 – Marmara Üniversitesi Hukuk Fak.) ile İnanç Akalın (N98 – İ.Ü. Hukuk Fak.), İşletme Mühendisliği alanında Erhan Ak (N91 – İTÜ İşletme Mühendisliği), Kimya Mühendisliği alanında Mert Ersun (A 98)İşletme ve İktisat alanında Halil Cem Burnaz (N04 - ABD Purdue U. İşletme ve Yönetim Bilişim Sistemleri), Grafik Tasarım ve Vitray alanında Zehra Talay (N 76- Mimar Sinan Üniversitesi) Nişantaşı Işık Lisesi öğrencileri ile buluştular.

Ayazağa Işık Lisesi’nde yapılan Işık’lı Kariyer Günlerinde ise etkinlik şirketi sahibi Cemal Kızıltan, medikal şirket sahibi Tuğrul Tanyolaç, turizm şirketi sahibi Erkan Otağ, insan kaynakları uzmanı Mehtap Alanyalı, ekonomist Cüneyt Kolcuoğlu, doktor İdil Güralp, fast food gıda sektöründen Barış Muslu gibi isimler öğrencilerle biraraya gelerek, soruları yanıtladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları