23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayallerini Golden Drum’da Haykıracaklar
10 Ekim 2007 Çarşamba 13:42

Hayallerini Golden Drum’da Haykıracaklar

Kodak Türkiye tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Öğrenci Reklam Filmleri Yarışması’nda ilk üçe giren eserler, 14-19 Ekim tarihleri arasında Slovenya’da gerçekleştirilecek 14. Golden Drum’da yarışacak.

Kodak Türkiye tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Öğrenci Reklam Filmleri Yarışması’nda ilk üçe giren eserler, 14-19 Ekim tarihleri arasında Slovenya’da gerçekleştirilecek 14. Golden Drum’da yarışacak. Ana sponsorluğunu Pepsi’nin üstlendiği ve geçtiğimiz Haziran ayında sonuçlanan yarışmada, En İyi Film dalında Ulaşılmaz Tat Projesi” ile Esra Öztürk (Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) birinci, Eğlenceye Devam ile Tuğba Atalay (Dokuz Eylül Üniversitesi) ikinci, Maksimize ile Selim Ünlüsoy (İstanbul Bilgi Üniversitesi) ve Hakan Gök (Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) üçüncü olmuşlardı.

Pek çok insan tarafından cesur ve fazla iddialı olarak nitelendirilen mütevazı bir fikirden doğan Golden Drum Uluslararası Reklamcılık Festivali, bugün yalnızca Avrupa’da değil, tüm dünyada yılın en önemli etkinliği olarak nitelendiriliyor. Trieste'den Vladivostok'a, Helsinki'den Tel Aviv'e, Golden Drum, yılın en büyük, önemli ve gözde reklamcılık etkinliği konumunda bulunuyor. Her ülkenin en başarılı reklam filmleri arasında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı festival, genç yeteneklerin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları için bir fırsat sunuyor.

Kodak Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, 14. Golden Drum Reklam Festivali bünyesinde bu yıl ilki gerçekleştirilecek The Kodak Drum 2007'de Türkiye de temsil edilecek.

Kodak Türkiye Eğlence Görüntüleme Bölümü Ülke Müdürü Gökhan Özdemir, Kodak’ın, tüm dünyada yaratıcılığı rekabetle besleyerek, gençlerin yeni başarılara imza atmalarını teşvik ettiğini; Avrupa eğlence görüntüleme sektörünün önemli otoriteleri tarafından son derece prestijli bir etkinlik olarak nitelendirilen Golden Drum Reklam Festivali’nin, Türk öğrencilerin yaratıcılık konusunda Avrupalı yaşıtlarıyla rekabet edebileceklerini göstermek açısından önemli bir fırsat sunduğunu söylüyor. Özdemir, “The Kodak Drum'a Türkiye’den de katılım olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtiyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları