05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haşere Kontrolünde Nanoteknoloji
02 Haziran 2009 Salı 13:48

Haşere Kontrolünde Nanoteknoloji

ISS Haşere Kontrol Hizmetleri'nin çözüm portföyüne son olarak nanoteknolojik bir çözüm olan BioShield eklendi.

Entegre tesis yönetimi alanında dünyada lider olan ISS bünyesinde faaliyet gösteren ISS Haşere Kontrol Hizmetleri, alerjik reaksiyonlara neden olan ve sağlığımızı tehdit eden mikroskobik canavarlarla mücadele etmenin en iyi yolu olan BioShield"ı sunuyor. Nanoteknolojik bir çözüm olan BioShield, Nano Enterprise tarafından geliştirilen patentli teknolojisiyle, uygulandığı yüzeyde, zararlı mikroorganizmalara karşı nano mızraklarıyla 90 gün boyunca savaşıyor. BioShield, gözle görülemeyen zararlı canlıları yok ederek, değer verilen herkesin sağlıklı ortamlarda yaşamalarını sağlıyor.

Özellikle halı, koltuk, yatak gibi sık kullanılan alanlarda yaşayan ve akar (mite) adı verilen bu canlılar sürekli çoğalıyor; insanlarda çeşitli alerjik hastalıkların yanı sıra deri yüzeyinde kaşıntılara sebep oluyorlar. Alerjik rahatsızlığı bulunan kişilerde uyku sırasında solunumla bronşlara kadar ulaşan akar dışkıları, alerjik reaksiyonu başlatarak, solunum yollarının daralmasına, gece öksürüğüne ve nefes darlığına neden oluyorlar. Sadece mikroskopla görülebilen akarlardan geleneksel temizlik yollarıyla kurtulmak mümkün değil.

Akarlara karşı en etkili çözüm: BioShield
ISS Haşere Kontrol Hizmetleri, gözle görülemeyen bu canavarlarla mücadelede geliştirilen en teknolojik yöntemi hayata geçiriyor: BioShield. Görünmez düşmanlara koruyucu bir kalkan gibi karşı koyan BioShield, ev ve ofis ortamları başta olmak üzere, gıda, sağlık, tekstil, hizmet ve seyahat gibi farklı sektörlerde kullanılabiliyor.

Renksiz ve kokusuz yapısıyla BioShield, tüm yüzeylere uygulanabiliyor; mikrobik çoğalmaya karşı kapsamlı, uzun süreli koruma sağlıyor. Nanoteknoloji ile üretilen, EPA - Amerikan Çevre Koruma Ajansı onayına sahip BioShield"ın gıdayla temas eden yüzeylerde ise USDA - Amerikan Tarım Bakanlığı onayı bulunuyor. Benzersiz koruma kalkanı BioShield, tüm bu özellikleriyle bakteri, küf, mantar ve mikroplara karşı üstün bir savunma sağlamanın yanında yeniden akar oluşumunu da önlüyor.

BioShield"ın Nano Enterprise tarafından geliştirilen patentli teknolojisi, birçok farklı tekstil ürünü ve yüzey üzerinde, dayanıklı mikrobiyostatik bir kalkan oluşturan, dengelenmiş koruyucu karışım yaratıyor. Moleküllerinin çok güçlü tutunma özelliği sayesinde uygulandığı yüzeye kısa sürede yapışan BioShield, kuruduktan sonra kesinlikle bulaşmıyor ve yüzeyden kopmuyor. Antimikrobik ve Antibakteriyel olan BioShield, hedeflenen yüzeye uygulandıktan sonra tüm reseptörleriyle yüzeyle bağlantı kuruyor. Böylece, etkisini tüm yüzeye aynı etkinlik derecesinde homojen olarak yansıtabiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları