26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halkla İlişkiler Zirvesi 24 - 25 Ekimde
15 Ekim 2007 Pazartesi 15:48

Halkla İlişkiler Zirvesi 24 - 25 Ekim'de

Halkla ilişkiler disiplini, Kocaeli Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakülteleri’nin işbirliğiyle 24-25 Ekim 2007 tarihinde düzenlenecek ‘Arama Konferansı’nda masaya yatıracak.

Halkla ilişkiler ve halkla ilişkiler disiplininin tüm yönleriyle değerlendirileceği Arama Konferansı Ekim ayında yapılacak. Akademisyenler, kamu sektörü ve özel sektörden yöneticiler, halkla ilişkiler uygulayıcıları ve medya temsilcileri gibi halkla ilişkilerle ilgili tüm çevrelerin değerlendirmelerinin yer alacağı Arama Konferansı Kocaeli Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakülteleri’nin işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Konferansın sonunda tüm katılımcıların görüşlerinin yer alacağı yaklaşık 150 yazarlı bir kitap ortaya çıkacak.

“Toplumlar Halkla İlişkilerle Yönlendiriliyor”

Halkla ilişkiler disiplininin toplumların yönlendirilmesinde en önemli unsur olduğunu kaydeden Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) iletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yengin: “İnsanlar dünyada olup bitenleri medyadan öğreniyor. Medyaya içerik sağlayan en önemli kurum da halkla ilişkiler. Yalnız bu değerlendirmeyle bile halkla ilişkilerin toplumların yönlendirilmesindeki etkisini görmek mümkün. Böyle olunca da halkla ilişkilercilerin sorumluluğunun ne kadar ağır olduğu ortaya çıkıyor. Halkla ilişkiler eğitim-öğretimi veren kurumların bu sorumluluğu üstlenebilecek nitelikte insan kaynağı yetiştirmesi gerekiyor” dedi.

Bir konuyla ilgili tüm çevrelerin etkin katılımını sağlaması nedeniyle halkla ilişkiler ve halkla ilişkiler eğitimini değerlendirmek için Arama Konferansı yöntemini seçtiklerini belirten Prof. Dr. Yengin, “Katılımcılar unvanlarına göre belirlenmiyor. Konuyla ilgili fikir üretebilecek nitelikte insanlar biraraya geliyor ve çalışıyor. Herkes eşit koşullarda sözünü söyleyecek ve kayda geçilecek. Ortak akıl üretmeyi sağlayan bir yöntem olan Arama Konferansı’nın sonunda gerek duyan insanların ve kurumların yararlanabileceği bir yol haritası oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

24 - 25 Ekim 2007 tarihlerinde Kocaeli’nde gerçekleştirilecek konferansın ilk gününde tüm katılımcıların konuyu farklı boyutlarıyla değerlendirebilmesi için bildiriler sunulacak. İkinci gün yarım günlük genel oturumun ardından küme çalışmalarına geçilecek. Farklı konumlarda katılımcılarla oluşacak yaklaşık on küme, belirlenen konu başlıklarında hedef ve strateji çalışması yapacak. Böylelikle her bir konu başlığı için aynı anda birçok kümenin değerlendirme yapması sağlanacak. Her oturumun sonunda kümelerin çalışmaları sunularak oylama yapılacak.

Kayıtlar if2.kou.edu.tr’den yapılacak

Konferansta tüm görüş, öneri ve çalışmalar yaklaşık 150 katılımcı yazar tarafından kayda geçirilerek, konferansın ardından ilgi duyanların yararına bir kitap olarak sunulacak. Konferansa katılmak isteyenler if2.kou.edu.tr adresinden kayıt yaptırabilecek. Green Park Kartepe Otel’de gerçekleştirilecek konferansa katılacakların üç İKİ gün için yalnız 100 YTL ödemesi gerekiyor.

Daha fazla bilgi için: Konferans Genel Sekreteri Öğr. Gör. Meral Çakır Berzah
Kocaeli Üniversitesi - hitegitim@kou.edu.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları