25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halkbanktan KOBİ Eğitimi
23 Mayıs 2009 Cumartesi 11:48

Halkbank'tan KOBİ Eğitimi

KOBİ'lere 18 farklı başlıkta Internet üzerinden ücretsiz eğitim görerek e-sertifika alma fırsatı sunan projede yaz dönemi kayıtları başladı.

Halkbank ve Anadolu Üniversitesi"nin, KOBİ"lere Internet üzerinden 18 farklı başlıktaki ücretsiz e-sertifika eğitimlerine katılma fırsatı sunan işbirliği, yazın yapılacak üçüncü dönem dersleri ile devam ediyor. Halkbank, Anadolu Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği E-sertifika Programı"yla üç eğitim dönemi sonunda toplam 1000 KOBİ"ye ulaşmayı hedefliyor.

KOBİ"lere yönelik E-sertifika Programı kapsamında güz ve bahar döneminde verilen eğitimler için yaklaşık 500 kişi başvurdu. Bankanın başvurularla ilgili değerlendirmesinin ardından yaklaşık 400 KOBİ eğitimlere katılmaya hak kazandı. E-Sertifika Programı"nın yaz dönemi eğitimlerinden yararlanmak isteyen KOBİ"lerin, www.esertifika.anadolu.edu.tr adresinden kişisel başvurularını yapmaları ve imzalı başvuru belgesini Halkbank şubelerine teslim etmeleri yeterli oluyor.

E-sertifika Programı"nda bankacılık, finansal muhasebe, girişimcilik, maliyet muhasebesi, pazarlama, yönetim muhasebesi ve karar destek sistemleri, genel muhasebe, perakendeciliğe giriş, hukuk sekreterliği, finansal analiz, finansal yönetim, işletmecilik, muhasebe bilgi yönetim, perakendecilik, yönetim ve organizasyon, pazarlama yönetimi, büro yönetimi, işletme sekreterliği olmak üzere 18 farklı başlıkta eğitim veriliyor.

E-sertifika Programı"ndan KOBİ"lerin lise ve üzeri eğitim seviyesine sahip yönetici ya da çalışanları yararlanabiliyor. Eğitim programına katılanlara üniversite tarafından gönderilen kitapların masrafı da Halkbank tarafından karşılanıyor. Katılımcılar, uzaktan öğretim yöntemine göre hazırlanmış ders kitapları ve Internet ortamında verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-danışmanlık, e-sınav ve e-sesli kitap hizmetlerinden yararlanarak sertifika sınavlarına hazırlanabiliyor. Seçilen bir program kapsamındaki 3 dersin sınavlarından 50 ve üzeri başarı ortalaması elde edenler sertifika almaya hak kazanıyor.

E-sertifika Programı"na nasıl başvuru yapılıyor?
E-sertifika programına katılmak isteyen KOBİ yönetici ve çalışanlarının, www.esertifika.anadolu.edu.tr adresinden kişisel başvurularını yapmaları ve imzalı başvuru belgesini Halkbank şubelerine teslim etmeleri gerekiyor. Bankanın yapacağı değerlendirmenin ardından başvurusu onaylananlar, imzalı Internet başvuru formunu, diplomasını ya da üniversite öğrenci belgesi fotokopisini ve Halkbank"tan aldığı banka onay formunu başvuru dönemi içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi E-sertifika Programları Koordinatörlüğü"ne gönderiyor. Kayıtları kesinleşen katılımcıların Internet ortamındaki derslere erişim hesapları açılıyor ve ders kitapları adreslerine geliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları