20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halkbank, Eğitime Destek Projesi Trabzon’da
22 Aralık 2007 Cumartesi 10:37

Halkbank, Eğitime Destek Projesi Trabzon’da

Halk Bankası 70. yıl etkinlikleri kapsamında başladığı eğitime destek projesine Trabzon’la devam ediyor.

19 Aralık 2007 tarihinde Trabzon Valiliği Hükümet Konağı’nda yapılan törenle öğrencilere teslim edilen kitapların dağıtım töreninde konuşan Trabzon Valisi Nuri Okutan, Halk Bankası’nın başlattığı kampanyanın tüm kurum ve kuruluşlara örnek olmasını dilediklerini ifade etti.

Gelecek nesillere bırakılacak en güzel mirasın kitap olduğunu vurgulayan Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Halkbank’ın bu toplumun bankası olarak her zaman sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini vurguladı. Aydın şöyle devam etti: “Ülkemizin eğitimli nesillere ve eğitim kurumlarının varlığına, bu kurumların da bizlerin desteğine ihtiyaçları var. Biz de Halkbank olarak sağladığımız imkânlarla öğrencilerimize okul zamanlarında olduğu gibi, okul dışı zamanlarında da yararlanmaları amacıyla kitap armağan etmeyi, onların kültür hazinelerini zenginleştiren kütüphanelerine katkıda bulunmayı uygun bulduk. Dileriz ki imkânsızlıklar içerisinde yetişen çocuklarımız hepimizi geride bırakarak ülkemiz için çok daha güzel işlere imza atsınlar”

Kuruluş yıldönümü etkinliklerinde ilk sırayı eğitime destek projelerine veren Halkbank, bu konudaki çalışmalarını Bingöl, Amasya, Trabzon ve Artvin’de ilk ve ortaöğretimde okuyan öğrencilere yönelik kitap bağışı projesi ile hayata geçiriyor. 235 bini ilköğretim, 43 bini ortaöğretime yönelik olan yaklaşık 280 bin kitap, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği 100 Temel Eser arasından belirlendi.

Halkbank 70. yıl etkinlikleri kapsamında, kitap dağıtımına 19 Ekim 2007 tarihinde Bingöl’de başlamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları