26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari Üniversitesi’ne Öğretim Görevlileri Alınacak
23 Kasım 2011 Çarşamba 13:28

Hakkari Üniversitesi’ne Öğretim Görevlileri Alınacak

Rektör Prof. Dr. İbrahim Belenli, Hakkari Üniversitesi’ne alınacak akademik kadrolar ile bölgeler arasında kültür köprüleri oluşturulabileceğine dikkat çekti

Hakkari Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Hakkari ve Yüksekova meslek yüksek okullarının çeşitli bölümlerine öğretim görevlileri alınacak. Üniversitenin otomasyon yazılımında çalıştırılmak üzere yeterli yazılım deneyimi ve birikimi bulunan adaylar için de akademik kadro açılacak. İzmir’den ve Ege’den başvuru beklediklerini belirten Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Belenli, “Bir yandan istihdam olanağı yaratırken iki kent ve bölge arasında kültür köprüsü de oluşturabiliriz” dedi. 

Hakkari Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat Bölümü’nün “İktisat Politikası” ve “İktisat Tarihi”, İşletme Bölümü’nün “İşletme” ve “Muhasebe Finansman”, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün “Siyasi Tarih” anabilim dallarında birer öğretim görevlisi alınacak. Adaylarda fakültelerinin iktisat, işletme, maliye, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, ekonometri veya çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, matematik veya istatistik bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak koşulu aranıyor. 

Hakkari Meslek Yüksekokulu’nun Elektrik Bölümü için bir, Yüksekova Meslek Yüksekokulu’nun Bahçe Tarımı ve Organik Tarım Bölümleri için de dört öğretim görevlisi alınacak. Hakkari MYO’nun Elektrik Bölümü’ne alınacak öğretim görevlisinde fakültelerin elektrik mühendisliği bölümünden mezun olması koşulu aranıyor. Yüksekova MYO’nun Bahçe Tarımı ve Organik Tarım bölümlerine başvuracak adayların fakültelerin elektrik mühendisliği bölümünden mezun olmaları gerekiyor.

 Meslek yüksekokullarının bahçe tarımı ve organik tarım bölümleri için başvurular 29 Kasım’da, elektrik bölümü için başvurular 9 Aralık’ta sona erecek. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat ve işletme bölümlerine bağlı anabilim dallarına alınacak öğretim görevlileri için başvurular da 2 Aralık günü son bulacak. Adaylar ön değerlendirmenin ardından sınava alınacak.

 Öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularla atamalarda Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uygulanacak. Sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) personel.yok.gov.tr/AkademikDuyuru/?sayfa=detay&i=eda1ad8be7518bb8be1356f16413daf5 web sitesinden alınabilecek.

 

Yazılımcı akademisyen adayları da aranıyor

 Hakkari Üniversitesi, yazılım deneyimi ve birikimi konusunda yeterli bulunan adaylar için akademik kadro açacak. Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Belenli, Hakkari’de yazılım üzerine geniş ve etkin bir grup kurmak istediklerin dile getirdi. Prof. Dr. Belenli, “Halen üniversitemiz kendi otomasyon yazılımını kullanan az sayıda üniversiteden birdir. Yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen bu konuda başarılı bir örnek oluşturmakta ve çok daha ilerletmek kararındadır” diye konuştu.

 Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Belenli’nin verdiği bilgiye gore, üniversitenin otomasyon yazılımında çalıştırılmaya yönelik, iyi derecede asp.net C# ve SQL Server bilgisine sahip, tercihen daha önce bu tür projede görev almış, bölüm kısıtı olmaksızın lisans veya yüksek lisans mezunu elemanlar alınacak. Bu amaçla ilana çıkılmasının planlandığını belirten Prof. Dr. Belenli, “İlgilenenler ayrıntılı CV’lerini ekleyerek ibelenli@gmail.com adresine e-posta ile başvuruda bulunabilirler” dedi.

 Prof. Dr. Belenli, “Faküte ve yüksekokullarımızda öğretim görevlisi olarak istihdam edilmek üzere ve açacağımız yazılım kadrosu için İzmir’den ve Ege’den başvurular bekliyoruz. Böylelikle, bir yandan istihdam olanağı yaratırken, diğer yandan iki kent ve bölge insanları arasında kültür köprüsü oluşturmaya katkıda koyabiliriz” diye konuştu.

 

Prof. Dr. İbrahim Belenli Kimdir

Prof. Dr. İbrahim Belenli, İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Gölcük beldesinin Boğaz köyünde 2 Eylül 1963 tarihinde doğdu. İlk ve orta öğretimi Ödemiş’te tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ni bitirdikten sonra İngiltere’nin Oxford Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. Daha sonra Türkiye’ye dönüp fizik uzmanı olarak Erciyes ve Abant İzzet Baysal üniversitelerinde çalışan Prof. Dr. İbrahim Belenli’nin uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış 30’a yakın makalesi bulunuyor. Uluslararası sempozyum, panel ve çalıştaylarda çok sayıda bildirisi bulunan Prof. Dr. Belenli, 2008 yılında Hakkari Üniversitesi’nde rektörlük görevine başladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları