25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hacker’lar Amsterdam’da Toplandı
11 Temmuz 2012 Çarşamba 13:15

Hacker’lar Amsterdam’da Toplandı

Dünya’nın dört bir yanından hacker adayları ve uzmanları çeşitli etkinlikler düzenleyerek bir araya geliyorlar, bilgi paylaşımı yapıyorlar.

25 Haziran 2012 tarihinde Amsterdam’da gerçekleştirilen bir etkinlikte; kişi ve gruplar yerlerini aldı, sunumlar yapıldı, bilgi alışverişi uyum ve dayanışma içinde devam etti. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar yaptırdıkları kayıt ve ödedikleri ücret için gayet memnundular, karşılığını alacaklarından emin bir şekilde ülkelerine geri döndüler. Hacker aday ve uzmanları için gerçekleştirilen etkinlik başarıyla sonuçlandı, tekrar görüşmek üzere el sıkıştılar.

Bu etkinlikten faydalanamayan Hacker ve adayları için ücretli etkinlik dokümantasyanlarını temin etmek mümkün. Elde edilen bilgilerde, çıkabilecek eksiklik ve satış sonrası destek hizmetlerini de ilgililere ulaşarak elde etmek çok kolay. Bu gruplar, bu tür etkinliklere katılamayanlar ya da konudan uzak ama internette kötü niyetli davranışlar sergilemeye hazır kişiler için de servis sunuyorlar.

Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku Öğretim Görevlisi ve Helyum Bilişim Genel Müdürü Murat Göçe, siber korsan ve siber korsan adayları hakkındaki tehlikeyi şu şekilde dile getirdi: “Hiçbir bilgisi olmayan bir kullanıcının dahi kişi ve kurumları rahatlıkla çökertebilecek ya da kandırıp maddi ve manevi zarar verecek yazılımları hazır".

David Kennedy örneğini veren Göçe, “ReLIK takma ismini kullanan uzman, en gelişmiş ticari yazılımları aratmayacak şekilde hazırladığı yazılımını piyasaya sürdü. Menüler yardımıyla çok kolay yani temel bilgisayar bilgilerine sahip bir kişi bile Phishing yapabiliyor, Metasploit, Mass Mailer atakları gerçekleştirebilir. Sahte web sitesine yönlendirmek için Web Site Klonlama özelliği de bulunan yazılımın her anında Help menüsünden yardım almak mümkün” açıklamasını yaptı.

Kötü niyetli hacker ve adayları uzun bir süredir kendilerini daha da geliştirmek için kurslar, seminerler düzenliyorlar. Amaçları zarar vermek olan bu kişiler oldukça organize bir şekilde, ayıplanmadan kollektif çalışabiliyorlar ve hatta belki de birçok kesim tarafından takdirle karşılanıyorlar. Trend Micro, Tufin, Infowach, Cryptzone gibi dünyada kendini kanıtlamış ve kaliteleri onanmış markaların Türkiye Distribütörlüğünü yapan Helyum Bilişim kurum ve bireylerin güvenlik yazılım/donanım ihtiyaçlarını bayi kanalı aracılığı ile karşılamaya devam ediyor.

Unutmayın, her gün yüzlerce yeni saldırı çeşidi ve zararlı yazılım türüyor ve hepsinin tek bir amacı var; size ve kurumunuza zarar vermek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları