04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Habitat Bilişim Akademisi Ankarada
03 Eylül 2008 Çarşamba 15:57

Habitat Bilişim Akademisi Ankara'da

Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında açılan bilişim akademilerinin sonuncusu Ankara Etimesgut'ta açıldı.

Ülkemizde bilgisayar okur yazarlığının artması ve bilişim teknolojilerinin sosyal imkanları kısıtlı gençler tarafından da kullanılabilmesi amacıyla başlatılan "Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor" projesi giderek büyüyor. Habitat için Gençlik Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft Türkiye"nin ortaklaşa düzenlediği bu önemli sosyal sorumluluk atılımı çerçevesinde farklı şehirlerimizde bilişim akademileri de açılıyor. Bilgisayar hakkında bilgi sahip olmak isteyen herkese açık olan bu akademilerin sonuncusu ise Ankara Etimesgut Belediyesi"nin desteğiyle Ankara Etimesgut Habitat Bilişim Akademisi adıyla Etimesgut"ta açıldı.

Ülkemizde 15 ile 25 yaş arası 100 bin gence temel bilgisayar eğitimi sunabilme hedefiyle devam eden "Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor" sosyal sorumluluk kampanyasına önemli bir destek de Ankara Etimesgut Belediyesi"nden geldi. Ankara Etimesgut Belediyesi ve Habitat İçin Gençlik Derneği tarafından imzalanan protokol çerçevesinde, Etimesgut Kent Konseyi binasının bir odası tam donanımlı hale getirilerek Habitat Bilişim Akademisi adını aldı. Akademinin açılış törenine Etimesgut Belediye Başkanı Avukat Serhat Kemal Yılmaz, Etimesgut Kent Konseyi Başkanı Ramazan Özışıl, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Daimi Temsilcisi Mahmood Ayub, Microsoft Türkiye Sosyal Sorumluluk Müdürü Seniz Ciritçi ve Habitat İçin Gençlik Derneği Başkanı Sezai Hazır katıldı.

Habitat Bilişim Akademisi faaliyetlerini sürdürüyor

Habitat Bilişim Akademisi farklı illerimizde eğitimler vermeye devam ediyor. İstanbul Valiliği, BM Kalkınma Programı, AB Öncüleri Derneği, Microsoft Türkiye ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje çerçevesinde 30 yaş altındaki kamu personeline, sivil toplum kuruluşlarının üye, çalışan, temsilci ve hedef kitlelerine yönelik olarak liderlik, katılım proje döngüsü, proje yönetimi, sunum teknikleri, gençlik hakları, temel bilgisayar, ağ kurma ve İngilizce eğitimleri veriliyor. Benzer bir çalışma kapsamında Habitat için Gençlik Derneği, Rize Valiliği, BM Kalkınma Programı, Microsoft Türkiye"nin ortaklığında kurulan Rize Habitat Bilişim Akademisi ise bilgisayar eğitimlerini Rizelilere ulaştırıyor. Habitat için Gençlik Derneği, Yalova Belediyesi, Yalova Yerel Gündem 21 Genel Sekreterliği, BM Kalkınma Programı ve Microsoft Türkiye ortaklığında kurulan Yalova Habitat Bilişim Akademisi de bu ilimizdeki gençlere bilgisayar okuryazarlığı eğitimleri vermeye devam ediyor.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları