05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güvenli Internet İçin ALO 444 5 446
11 Nisan 2011 Pazartesi 14:38

Güvenli Internet İçin ALO 444 5 446

Ulaştırma Bakanlığı İnternet Kurulu, internet teknik ve psikolojik destek vermek için "ALO 444 5 446" Güvenli İnternet Çağrı Merkezi'ni hizmete sundu.

Güvenli İnternet Çağrı Merkezi"nden, anne-babaların çocuklarının internet kullanım alışkanlığı, zararlı içerik ve istenmeyen uygulamalara ilişkin öneriler konusunda hizmet alınabilecek.

Özellikle yeni neslin hızlı bir biçimde interneti öğrenmesi aileleri ve ebeveynlerin bu konuda tam anlamıyla bilgi sahibi olmaması nedeniyle zor durumda kaldığını ifade eden İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, çocuklarının internet alışkanlıklarıyla ilgili "Güvenli İnternet Çağrı Merkezi"nden ayrıntılı bilgi alabileceklerini söyledi.

Özeren, "Çocuklarımız hayatımızdaki en önemli varlıklar. Yaşantılarında onları kötülüklerden korumak için çeşitli önlemler alıyoruz. Aynı şekilde internet ortamını da gerçek hayatın bir yansıması olarak görmeliyiz ve çocuklarımızın buradaki davranışlarını da kontrol etmeliyiz. Nasıl gece geç saatlerde çocuğumuzu dışarıya bırakmıyorsak internette de geç saatlerde başıboş bir biçimde bırakmamalıyız. Son dönemde gerçekleştirilen araştırmalar da bunu gösteriyor" şeklinde konuştu.

İnternet üzerinde çocuklara karşı çocuk istismarı, sanal zorbalık ve dolandırıcılık gibi suçlar işlenebildiğine dikkat çeken Özeren, çocukların gelecekte yaşadıklarından dolayı sıkıntılar yaşayabileceklerini belirtti.

Güvenli İnternet Çağrı Merkezi"nde bu konuda eğitimli ve donanımlı çağrı merkezi çalışanları bulunduğunu belirten Özeren, ailelerin çocukları için interneti güvenli ve bilinçli kullanımını nasıl sağlayacakları konusunda bilgi alabileceklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları