18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gribe Karşı Öneriler İK Zirvesinde
08 Nisan 2008 Salı 11:07

Gribe Karşı Öneriler İK Zirvesi'nde

Hayat Katan İnsan Kaynakları Zirvesi salgın hastalıklar konusunda uzman Prof. Dr. Selim Badur ve Dr. Yıldırım Bayazıt'ı ağırlayacak.

16 - 17 Nisan"da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı"nda gerçekleştirilecek "Hayat Katan İnsan Kaynakları" Zirvesi birçok ünlü konuğun yanı sıra, salgın hastalıklar konusunda uzman 2 önemli ismi de ağırlayacak. Prof. Dr. Selim Badur ve Dr. Yıldırım Bayazıt, grip konusunda Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği ülkelerinin yayınladıkları raporlara dayanarak gerçekleştirecekleri bilgilendirme toplantılarında, iş gücü kayıplarını en aza indirmek için gribal enfeksiyonlardan korunma ve olası salgın riski karşısında alınacak önlemler konusunda şirket yöneticilerine hayat katan önerilerde bulunacaklar.

Bu yılki Zirve"de gribal enfeksiyonlara ilişkin bilgilendirme toplantıları, 16 ve 17 Nisan"da iki ayrı oturum şeklinde gerçekleştirilecek. İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Selim Badur konuşmasında, gribin önemini ve küreselleşen dünyada grip salgını riskinin her zamankinden daha fazla olduğuna işaret eden Dünya Sağlık Örgütü"nün raporlarına değinirken; ekonominin uğrayacağı zararları önlemek amacıyla şirketlerin bazı önlemleri devreye sokması gerektiğine vurgu yapacak, önerilerde bulunacak.

Ulusal Pandemi Planı"nın hazırlanmasında görev alan Dr. Yıldırım Bayazıt ise 2005 yılından bu yana Bakanlık düzeyinde alınan önlemleri değerlendirirken, grip salgınlarına karşı oluşturulan kriz senaryolarını aktaracak ve Dünya Sağlık Örgütü ile Avrupa Birliği"nin ekonomideki kayıpları önlemek amacıyla hazırladıkları İş Devamlılık Planları hakkında bilgi verecek.


Prof. Dr. Selim Badur

1981 yılında tıp doktoru, 1994 yılında ise İstanbul Tıp Fakültesi"nde profesör ünvanı aldı. 1992-2007 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, Viroloji ve Temel İmmünoloji Bilim Dalı"nın başkanlığını yaptı. 1981-1994 Paris Sud Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Bölümü"nde (Hospital Antoine Beclere) çalıştı. Kasım 2004 tarihinde Fransız Bilimler Akademisi Üyeliğine seçildi. Başkanlığını yaptığı dönemde Bilim Dalı Laboratuarı Ekim 2002 itibarıyle Avrupa Infleuenza Referans laboratuvarları ağına bağlandı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye"nin 2. referans laboratuvarı olarak tanındı. Badur halen, AIDS Savaşım Derneği başkanlığını ve Türk İmmünoloji Derneği ikinci başkanlığı yürütmektedir.

Dr Yıldırım Bayazıt

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu. 1996 yılında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bulaşıcı ve Salgın Hastalıklar Daire Başkanlığı"nda göreve başladı. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bulaşıcı ve Salgın Hastalıklar Daire Başkanlığı"nda solunum yolu ile bulaşan hastalıklar ve pandemik influenza planlama sorumlusu olarak görev yaptı. Ulusal Pandemi Planı"nın hazırlanmasında görev aldı. Halen Sağlık Bakanlığı"nda hekim olarak görev yapmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları