18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Greenpeace’in Seçimi NComputing Oldu
29 Mayıs 2012 Salı 11:30

Greenpeace’in Seçimi NComputing Oldu

İklim değişikliğiyle mücadele ve enerji verimliliği konularında en aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan Greenpeace, kendi enerji tüketimini azaltmak için NComputing’i seçti.

Yıllık karbon salınımının azaltılması için aktif olarak çalışan Greenpeace, kendi operasyonlarının karbon ayak izini azaltmak için ofis içinde kullanacağı bilgi teknolojilerinde daha az enerji tüketecek alternatif bir sistem arayışına girdi. Dojop teknik ekibinin desteği ile bir hafta süren test aşamasından sonra Ncomputing sistemine geçen Greenpeace, Thin Client teknolojisi sayesinde artık ofis içi BT sistemlerinde hem %90 enerji tasarrufu yapıyor hem de daha az çalışma alanına ihtiyaç duyuyor.

110 watt’lık normal bir PC’ye karşın sadece 5 watt elektrik tüketen Ncomputing, 100 PC için yıllık ortalama 6000TL olan maliyetleri 289 TL’ye indiriyor (günde 10 saat çalışıldığı varsayıldığında). Hareketli parçalar içermediğinden 10 yıl kullanım ömrü olan Thin Client sistemi, PC’ye kıyasla çok daha az sıcaklık yaydığından hem karbon salınımı daha düşük hem de soğutma (klima) masraflarının azalmasını sağlıyor.

Kullanılan bilgi teknolojilerinin yılda 1,8 milyon ton e-atık ve 118 milyon ton CO2 emisyonuna yol açtığı göz önüne alındığında, yaklaşık 10 kg gelen bir PC’ye karşılık sadece 100 gr ağırlığında olan ve %90 enerji tasarrufu sağlayan Ncomputing, iklim değişikliğiyle mücadele için en uygun çözüm.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları