25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gözde Yazar SASa Katıldı
03 Mart 2011 Perşembe 10:12

Gözde Yazar SAS'a Katıldı

Uluslararası platformdaki başarılarıyla tanınan Gözde Yazar, SAS'ın yeni Risk Yönetimi Kıdemli Danışmanı oldu.

İş analitiğinin lideri SAS, Risk Yönetimi kadrosunu güçlendirmek adına Gözde Yazar"ı yeni Risk Yönetimi Kıdemli Danışmanı olarak atadı.

Daha önce Charles River Associates"da Kıdemli Danışman olarak çeşitli finans kuruluşlarına yönelik kurumsal risk yönetimi projeleri uygulayan ve yöneten Gözde Yazar, 2006 yılında GarantiBank International N.V."de Basel II uyumlu risk yönetimi modelleri ve sistemlerinin uyarlanması üzerinde çalıştı. Chicago Merkez Bankası Denetleme ve Düzenleme Departmanı"nda görev yapan Yazar, Basel II kurallarının belirlenmesine katkıda bulunan bankalararası karşılaştırmaları gerçekleştiren ekipte yer aldı. Yazar ayrıca, Chicago Merkez Bankası Denetleme ve Düzenleme Departmanı tarafından "Operasyonel Risk Yönetimi" projesine katkılarından dolayı "Kamu Politikası Liderliği" ödülü ve "Global Elektronik Ödemeler" projesi için "Seçkin Katılımcı" ödülüne layık görüldü.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünde alan Gözde Yazar, Finans odaklı MBA programını Chicago"daki Loyola University"de tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları