25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GOSB, Global Compacti İmzaladı
30 Kasım 2008 Pazar 10:20

GOSB, Global Compact'i İmzaladı

GOSB, özel sektörü daha iyi bir dünya için çalışmak amacıyla bir araya getirmeyi hedefleyen Global Compact'i imzaladı.

Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgesi olarak gösterilen Gebze Organize Sanayi Bölgesi(GOSB), Kofi Annan tarafından 1999 yılında açıklanan ve özel sektörü daha iyi bir dünya için çalışmak amacıyla bir araya getirmeyi hedefleyen Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni (Global Compact) imzaladığını açıkladı. Bu adımla GOSP Türkiye"de bugüne kadar sözleşmeyi imzalayan 153 kurum ve kuruluş arasında yer aldı. Global Compact, özel sektöre insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında önemli yükümlülükler getiriyor.

GOSB Bölge Müdürü Güher Türker yaptığı açıklama, Global Compact"in öngördüğü toplumsal sorumlulukların, iş süreçlerine önemli ölçüde katkı yarattığını belirterek "İnsan haklarına saygı, güvenli iş ortamları, çevrenin korunması, kurumsal yönetimin sağlanması gibi politika ve uygulamalar, aynı zamanda sürdürülebilir kalkınmanın da anahtarları durumunda. Global Compact"in uyguladığı ilkeler; tüm paydaşlarda güven ve itibar yaratarak marka olmanın gereğinin yerine getirilmesinde önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır" dedi.

Güher Türker, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem veren GOSB"un, Global Compact"i imzalayarak, diğer hizmet alanlarında olduğu gibi toplumsal sorumluluk anlamında da öncü rolü ve misyonunu sürdürdüğünü ifade etti. Türker, bu çerçevede, GOSB"da uygulanmakta olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi"nin yanı sıra, önümüzdeki kısa dönemde ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Çevre ve TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemleri belgelerinin alınacağını bildirdi. Türker, Entegre Yönetim Sistemleri konusunda aktif çalışmaların sürdürüldüğünü de sözlerine ekledi.

(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları