24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gönüllülerden Engelsiz Çevre Çalışması
03 Kasım 2011 Perşembe 16:45

Gönüllülerden Engelsiz Çevre Çalışması

SAP Türkiye Gönüllüleri, engelsiz bir çevre için çevre düzenleme ve iyileştirme çalışmaları yaptılar.

SAP Türkiye çalışanlarından oluşan gönüllüler, engelli öğrencilerin öğrenim gördüğü İstanbul Kadıköy’deki Hayriye Kemal Kusun Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde gün boyunca çalışarak çevre düzenlemesi ve iyileştirme çalışmaları yaptı. Eğitim alanlarını daha işlevsel hale getirmeyi amaçlayan etkinlik kapsamında, çeşitli spor aletlerinin yer aldığı özel zeminli açık hava spor alanı oluşturuldu, bahçe düzenlemesi yapıldı, kuş evleri boyandı.

Lider Kurumsal Uygulama Yazılımları sağlayıcısı SAP Türkiye, sosyal sorumluluk uygulamaları çerçevesinde gerçekleştirdiği etkinlikle, Hayriye Kemal Kusun Eğitim Uygulama Okulu’nda hem çevre düzenlemesi yaptı hem de iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında, özel eğitim okulu öğrencilerinin açık havada aletli spor yapabilecekleri özel bir alan oluşturuldu ve kuş evleri ile donatılmış bir bahçe düzenlemesi yapıldı.

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte, SAP Türkiye çalışanlarının oluşturduğu gönüllüler ekibi, Hayriye Kemal Kusun Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin öğrencileri ile birlikte okul bahçesini kullanılır bir hale getirmek için gün boyunca çalıştı. Temel amacı öğrenciler için yaşanabilir ve işlevsel bir çevre yaratmak olan etkinlikte ayrıca, öğrencilerin çevrelerindeki canlıları tanımalarını ve bakımlarına katkıda bulunmalarını sağlayacak faaliyetlerde de bulunuldu.

Etkinlik kapsamında, öncelikle okul bahçesi, profesyonel bahçıvanların yönlendirmeleri ile SAP Türkiye çalışanları ve öğrenciler tarafından düzenlendi. Sonrasında, öğrencilerin açık havada spor yapabilmelerini sağlayacak yaklaşık 100 metrekarelik alan, düşme sonucu oluşabilecek yaralanmalara karşı koruyucu özelliği bulunan kauçukla kaplanarak tartan zemine dönüştürüldü ve çocukların gelişimleri açısından büyük bir öneme sahip bulunan spor aletleri monte edildi. Alanın onarılan duvarları da SAP Türkiye çalışanları ve öğrenciler tarafından boyanarak modern ve sağlıklı bir spor alanı inşa edilmiş oldu. Ekip, öğrencilerin bitki bakımını öğrenmeleri amacıyla kurulan, içinde bir seranın da yer aldığı uygulama bahçesinde çim ve çiçek ekimi de gerçekleştirdi. Günün sonunda ise SAP Türkiye çalışanları yine öğrencilerle birlikte okul çevresine yerleştirilecek kuş evlerini boyadılar.

Bireysel ve gelişim özelliklerinden dolayı eğitim yeterlilikleri açısından akranlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren öğrenciler özel eğitim okullarında öğrenim görüyor. Özel olarak yetiştirilmiş personelin bulunduğu, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemlerin uygulandığı bu okulların fiziki ortamları, öğrencilerin gelişim alanlarındaki yeterliliklerine dayalı olarak oluşturuluyor.

Her yıl, bir ay boyunca dünya çapında sosyal sorumluluk projeleri düzenleyen SAP'nin binlerce çalışanı, çeşitli projelerde gönüllü olarak görev alıyor. SAP çalışanları, bu yıl "Çevre ve Eğitim" alanlarında dünyanın farklı bölgelerinde eğitim, çevre ve temel ihtiyaçlara odaklanan çok sayıda projeye imza attılar. SAP tüm sosyal sorumluluk çalışmalarında "yardım etmek" felsefesini esas alıyor. Bu felsefe, sadece maddi bağışları değil, aynı zamanda kâr amacı gütmeyen organizasyonların aktivitelerine gönüllü kişisel katılımı da kapsıyor. SAP Türkiye çalışanları, Eylül ayında da şirket içinde kırtasiye malzemesi topladıkları ‘Okula Hazırlık’ kampanyası ile SAP Forum etkinliği kapsamında TOÇEV’e bağış yaparak etkinlik sponsorlarına sertifika vermiş ve öğrencilerin yıl boyunca üç kez okul, kırtasiye ve kışlık destek gibi farklı yardım paketleri almalarına öncülük etmişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları