18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Goldaş, Dünya Ekonomik Forumu’nda
07 Aralık 2007 Cuma 13:47

Goldaş, Dünya Ekonomik Forumu’nda

Goldaş, Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde oluşturulan Küresel Gelişim Şirketleri Komitesi’ne üye oldu.

Goldaş, Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde oluşturulan Küresel Gelişim Şirketleri (Global Growth Companies) Komitesi’ne üye oldu. Merkezi Cenevre’de bulunan ve kâr amacı gütmeyen bağımsız bir örgüt olan Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2007 yılında kurulan komitede, dünyanın pek çok ülkesinden 142 şirket yer alıyor.

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Küresel Gelişim Şirketleri Komitesi’ni ekonomik entegrasyonu geliştirmek, önde gelen küresel şirketlerin uluslararası ekonomi konusundaki ihtiyaçlarını belirleyerek fikir ve uzmanlık alışverişi aracılığıyla performanslarını güçlendirmeleri için bir platform yaratmak amacıyla oluşturdu. Goldaş’ın da üyeleri arasına katıldığı Küresel Gelişim Şirketleri Komitesi’nde Asya, Avrupa, Amerika, Afrika ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren global düzeyde şirketler temsil ediliyor.

Topluluğa üye olabilmek için son iki yılda en az yüzde 15 büyümek, küresel pazarda yer alma potansiyeli, yılık 100 milyon dolar ile 5 milyar dolar arasında ciro yapmak ve faaliyet gösterdiği sektöre yön veren lider firma konumunda bulunmak gibi kriterleri yerine getirmek gerekiyor.

Küresel Gelişim Şirketleri Komitesi’ne üyelik şirketler için önemli bir prestij kaynağı oluşturuyor. Üyeler, komitenin yıl boyunca düzenlediği organizasyonlarına katılmanın yanında global ekonomiye yön veren firmaların meydana getirdiği sinerji ve bilgi paylaşımından yararlanma avantajını elde ediyorlar.

Goldaş Başkanı Hasan Yalınkaya, bu üyelikle birlikte rekabet koşullarının her geçen gün daha da zorlaştığı, hızın ve yenilikçiliğin tek belirleyici olduğu küresel ekonominin önemli şirketleri arasında yer aldıklarını söyledi. Uluslararası şirket vizyonu ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Yalınkaya, 10 ülkede temsilcilik ofislerinin olduğunu ve 5 kıtada 45 ülkeye ihracat yaptıklarını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları