25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Global Bilgiye İstihdam Ödülü
03 Ocak 2011 Pazartesi 13:01

Global Bilgi'ye İstihdam Ödülü

Cumhurbaşkanı Gül, Diyarbakır'a En Çok İstihdam Sağlayan Şirket seçilen Turkcell Global Bilgi'ye plaket verdi.

Diyarbakır Valiliği tarafından Şato Restaurant"ta düzenlenen Diyarbakır İş Dünyası ödül töreninde Diyarbakır"a En Çok İstihdam Sağlayan Şirket seçilen Turkcell Global Bilgi"nin Genel Müdürü Bahadır Pekkan, plaketini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"ün elinden aldı.

Diyarbakır İş Dünyası ödül töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül; Diyarbakır"ın tarihi ve kültürel potansiyelinin yanı sıra ekonomi alanında imkanlarının çok geniş olduğunu belirterek, "Diyarbakır"da ekonomiye odaklanılması durumunda hem bölge işadamları hem de yurtiçinden ve yurtdışından birçok işadamı bölgeye yatırım yapabilir" dedi.

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ise Diyarbakır"a en çok istihdam sağlayan şirket seçilmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Turkcell Global Bilgi olarak ülkemizin Doğu bölgesine ilk teknoloji yatırımını yapmış olmaktan gurur duyan bir şirketiz. 2005 yılında açtığımız Erzurum Çağrı Merkezi"nin sağladığı başarının ardından, 2008 yılında Diyarbakır Çağrı Merkezi"ni kurduk. Diyarbakır Çağrı Merkezi için nitelikli insan kaynağımızı, Diyarbakırlı gençlerden seçtik ve şu anda 650 kişiyi istihdam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Diyarbakırlı birçok gence daha istihdam yaratmayı planlıyoruz."

Diyarbakır Çağrı Merkezi
Turkcell Global Bilgi, Diyarbakır Çağrı Merkezi için nitelikli insan kaynağını, Turkcell Akademi işbirliğiyle Dicle Üniversitesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği müşteri ilişkileri gelişim programı eğitimlerinden sağlıyor. 2008 sonu itibarıyla 380 çalışanı olan Diyarbakır Çağrı Merkezi"nde, şu an itibariyle 650 kişi istihdam ediliyor.

12,3 milyon USD"lik yatırımla kurulan Turkcell Global Bilgi Diyarbakır Çağrı Merkezi"nin istatistiki verileri ise şöyle;
• Toplam kapalı alan : 5.500 m²
• Çalışan Profili : % 57 kadın, % 43 erkek
• Yaş ortalaması : 27
• Eğitim profili : %14 Lisans,%42 ön lisans,% 44 lise mezunu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları