04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Glassfull Of Life Projesi Finale Kaldı
14 Mart 2012 Çarşamba 18:28

Glassfull Of Life Projesi Finale Kaldı

Glassfull Of Life projesi, Volvo Adventure Yarışması’nda finale kaldı. Bisfenol A maddesinin zararlı etkilerine savaş açan Çevre Koleji öğrencileri plastik şişeleri okuldan uzaklaştırdı.

Çevre Koleji Proje Geliştirme Kulübü öğrencilerinin, uluslararası Volvo Adventure Yarışması için geliştirdiği Glassfull Of Life projesi finale kaldı. Plastik şişede tüketilen suyun zararları konusunda kapsamlı bir anket çalışması gerçekleştiren öğrenciler, konuyla ilgili Glassfull Of Life projesi ile Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hasan Aydın’ın desteğiyle plastik şişeler yerine hiçbir kimyasal madde içermeyen cam şişede su kullanımını arttırma kampanyası ile dikkat çekti.

Bio-Çeşitlilik, atıklar, su, enerji ve ulaşım konularını öncelik alarak 13-17 yaş grubu öğrencinin katıldığı Volvo Adventure Yarışması kapsamında başlatılan kampanyada Çevre Koleji öğrencileri arasında gerçekleştirilen anket çalışması sonucunda okul kantininde su satışlarının cam şişede yapılmasına karar verildi.

Çevre Koleji Proje Geliştirme Kulübü öğrencileri Glassfull Of Life projesine yönelik gerçekleştirdikleri anket çalışması sonuçlarını da şimdiden değerlendirmeye aldı. Anket sonuçlarına göre öğrencilerin yüzde 49’u günde bir plastik şişe su tüketirken, yüzde 27’sinin günde 2 veya 3 şişe plastik su tükettiği tespit edildi. Öğrencilerden sadece yüzde 14’ü plastik şişe kullanmadığını belirtti.

Çevre Koleji Proje Geliştirme Kulübü öğrencilerinin yaptığı araştırmalar sonucu tespit edilen Bisfenol A maddesinin zararlı olduğu ve plastik maddesinin çevreye zararlı olduğunu içeren bir sunumla Glassfull Of Life projesi ile başvurulan Volvo Adventure Yarışması’nda finale kalan projeler, ülkelerini İsveç-Goteborg’ta temsil edecek. Projenin uygulanması aşamasında da aktif olarak yer alan Çevre Koleji Proje Geliştirme Kulübü öğrencileri, su satışının okul kantininde cam şişe ile gerçekleştirilmesi konusunda yönetime başvurarak, uygulamanın başlatılmasına ön ayak oldular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları