29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girişimcilik Kongresinin Onur Konuğu
03 Mayıs 2008 Cumartesi 11:54

Girişimcilik Kongresi'nin Onur Konuğu

BTSO) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenecek Ulusal Girişimcilik Kongresi'nin onur konuğu İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 6"ncısı düzenlenecek Girişim ve Kadın konulu Ulusal Girişimcilik Kongresi, 14 Mayıs 2008 tarihinde yapılacak. Kongre konsepti geçmiş yıllardan farklı olacak ve aynı tarihte Bursa"ya gelecek olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth"in programı ile birlikte yürüyecek.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, 6. Ulusal Girişimcilik Kongresi ana temasının bu yıl Girişim ve Kadın olarak belirlenmesinin sebebinin Türkiye"deki kadın girişiminin ve istihdamının desteklenmesi olduğunu kaydederek, "Bu yıl kongremizi farklı bir konsept ve Kongre nedeniyle düzenlenecek öğle yemeği ve moda gösterisine "Onur Konuğu" olarak katılacak olan Kraliçe 2. Elizabeth ile taçlandırmış oluyoruz. Umarız, bu şekilde ülkemizde girişimci ve çalışan kadın sayısının artışını teşvik etmede bizim de katkımız olur" diye konuştu.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez"in verdiği bilgiye göre, Girişim ve Kadın konulu Ulusal Girişimcilik Kongresi kapsamında, Türkiye için Kadın Girişimciliği ve İstihdamı İşbirliği Forumu katkısı ile İş Dünyasında Kadın Olmak konulu özel bir oturum düzenlenecek. 14 Mayıs"taki Kongre"de, ILO Türkiye Direktörü Gülay Aslantepe tarafından yönetilecek özel oturumda, tekstil sektörünün güçlü kadın temsilcilerinden Hey Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Bektaş ve Bursa"da önde gelen iş kadınlarından biri olan Coşkunöz Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oya Coşkunöz Yöney ve İngiltere"nin başarılı kadın girişimcilerinden Bev Hurley ve Jan Ward konuşmacı olacak.

Bu yılki Ulusal Girişimcilik Kongresi programı çerçevesinde İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ile eşi Edinburgh Dükü Prens Philip"in ve pek çok ünlü konuğun izleyeceği sürpriz bir de defile yer alacak. Kongre"ye katılım, konseptin özelliğinden dolayı sınırlı tutulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları