02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gıda Güvenliği Uzmanı Eğitiminde 2. Dönem
15 Ağustos 2008 Cuma 09:41

Gıda Güvenliği Uzmanı Eğitiminde 2. Dönem

F4ST projesinin Tarladan Çatala Gıda Güvenliği Uzmanı eğitiminin ikinci dönemi 1 Eylül'de başlıyor.

Gıda sektöründe çalışan Gıda Mühendisi, Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Kimya Mühendisi, Beslenme Uzmanı, Kimyager, Biyolog gibi meslek mensuplarının ve bu mesleklerin son sınıf öğrencilerinin gıda güvenliğini tarladan çatala bir bütün olarak ele alabilmelerinin altyapısını sağlayacak olan F4ST eğitim programından katılımcılar ücretsiz olarak faydalanıyor. Proje süresince 1.500 kişi bu eğitim programından yararlanması planlanıyor.

Projede 1 aday ve 6 Avrupa Birliği üyesi ülke, gıda güvenliği konuları ve e-learning teknolojisi ile ilişkili deneyim ve bilgilerini paylaşmak için bir araya geliyor. Eğitim programının 9 modülden oluşan müfredatı her biri kendi alanında uzman olan profesyoneller tarafından hazırlandı. Her modül bitiminde o modül için bir final sınavı yapılarak, tüm modülleri tamamlayan ve final sınavlarında başarı olan öğrenciler "Tarladan Çatala Gıda Güvenliği Uzmanı - F4ST" Sertifikası almaya hak kazanıyorlar.

Sadece İngilizce olarak 18 Nisan"da başlamış olan F4ST projesinin birinci dönemi 1 Eylül"de sona eriyor. Yine 1 Eylül"de start alacak olan projenin 2. dönemi ise hem İngilizce hem de Türkçe olarak yapılıyor. Sınırlı sayıda katılımcının faydalanabileceği bu fırsattan yararlanabilmek için, www.f4st-ec.org sayfasındaki başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Eğitimi almaya hak kazananlar 01.09.2008 tarihine kadar başvuru formunda belirtmiş olunan e-mail adresine gelecek olan kullanıcı adı ve şifre ile eğitime devam edebilecekler.

F4ST projesinin eğitim müfredatı aşağıdaki modüllerden oluşuyor. Ayrıca eğitimin DEMO versiyonuna da web sayfasından ulaşabiliyor.

(http://www.f4st-ec.org/site/tr/duyurular.asp)

Modül 1: Gıda Güvenliğine Giriş
Modül 2: Gıda Mikrobiyolojisi
Modül 3: Gıda Kimyası
Modül 4: Fiziksel ve Kimyasal Tehlikeler
Modül 5: Birincil Tarımsal Üretim
Modül 6: Birincil Hayvansal Üretim
Modül 7: Gıda Güvenliği Teknolojileri
Modül 8: Denetim
Modül 9: HACCP

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları