29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genom Projesinin Yaratıcıları Kalite Kongresinde
24 Eylül 2008 Çarşamba 11:34

Genom Projesinin Yaratıcıları Kalite Kongresi'nde

17. Kalite Kongresi, Genom Projesi'nin yaratıcısı bilimadamı Dr. J.Craig Venter ve yazar-araştırmacı Ernie J. Zelinski'yi ağırlayacak.

Bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan Kaliteli Çalışmak - Kaliteli Yaşamak konusunun işleneceği Kalite Kongresi, insan DNA diziliminin haritasının çıkarılması için ilk kez somut bir adım atılan Genom Projesi"nin yaratıcısı Dr. J.Craig Venter"ı ve yazar-araştırmacı Ernie J. Zelinski"yi ağırlayacak.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği"nin (TÜSİAD) ev sahipliğinde, 25 - 26 Kasım 2008 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı"nda gerçekleştirilecek Kongre"de ilk gün Dr. J. Craig Venter'ın, insan DNA haritasının çıkarılmasının, sağlığa ve çalışma hayatına getireceği yenilikleri anlatacağı bildirilirken, ikinci gün Ernie J. Zelinski'nin, birey ve kurum olarak iş hayatının geleceğini yeniden tanımlayan bir sunum yapacağı açıklandı.

KalDer: Benzer Organizasyonlara Devam Edeceğiz
KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kalyan yaptığı açıklamada, "Kongremiz, son yılların en önemli konularından birini çok farklı bakış açıları aracılığıyla değerlendirecek. Çalışmak ve yaşamak arasındaki kalite ilişkisini farklı yönleriyle irdeleyeceğimiz bu iki gün süresince, tüm katılımcılarımıza eşsiz bir bilgi birikimi ve deneyimi sunacağız. Geçtiğimiz senelerde Kofi Annan, Gerhard Schröder gibi çok önemli konukları ağırlamıştık. Bu senede geleneğimizi bozmadık. Bu seneki sürpriz konuğumuz dünyaca ünlü bir bilimadamı Dr. J. Craig Venter" dedi.

Toplam 23 oturumun gerçekleşeceğini kongrenin en önemli oturumlarından birisini kurumsal sosyal sorumluluk başlığına ayırdıklarını bildiren Kalyan, "Dernek olarak büyük önem verdiğimiz bu konuda da kongremiz çok önemli değerlendirmelere sahne olacak. Kalite kavramının yaşamın her alanını kapsayan bir olgu olmasından hareketle, derneğimiz önümüzdeki yıllarda da benzer çapta organizasyonlara imza atmaya devam edecek" dedi.

Ulusal Kalite Ödülü Töreni ile sona erecek olan kongreye, bu yıl Ulusal Kalite Ödülü"nü alacak İşletmeler Kategorilerine 8 kuruluşun başvurduğu açıklandı. Bu kapsamda saha ziyaretine kalan kuruluşlar Aksa Akrilik Kimya, Barem Pazar Araştırma ve Özel Eğitim Merkezi, Borusan Lojistik, İstanbul Deniz Otobüsleri, Siemens AG Türkiye Genel Temsilcisi Tıp Çözümleri olduğu bildirildi. (ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları