13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençsen Geleceksin Turu Devam Ediyor
05 Şubat 2008 Salı 11:25

Gençsen Geleceksin Turu Devam Ediyor

Microsoft Türkiye ve GNÇTRKCLL’in üniversite öğrencileri ve teknoloji severler için düzenlediği Gençsen Geleceksin turu, Şubat ve Mart aylarında devam edecek.

Microsoft Türkiye ve Turkcell’in GNÇTRKCLL kulübü tarafından üniversite öğrencileri ve teknoloji severlere yakın geleceğin teknoloji trendlerini tanıtmak amacıyla düzenlediği Gençsen Geleceksin Türkiye Teknoloji turu devam ediyor.

Tur, üniversiteli gençleri ve teknolojik gelişmeleri takip edenleri Surface, Internet Televizyonu gibi bilişime şimdiden damgalarını vurmaya başlamış teknoloji ve uygulamalar konusunda bilgilendirmeyi, geleceğe yönelik trendleri aktarmayı amaçlıyor. Geçen yılın Kasım ve Aralık aylarında 9 ayrı kentteki 20 üniversitede 6000’in üzerinde öğrencinin katıldığı program, Şubat ve Mart aylarında da devam edecek.

Geleceğin teknolojileri bizi nasıl etkileyecek?

Gençsen Geleceksin turu, ziyaret ettiği üniversitelerde Yakın geleceğin teknolojilerine bakış ve Yakın geleceğin bilişim teknolojilerine bakış olarak iki farklı bölümde mobil teknolojilerden, Internet'in geleceğine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Yarım gün süren toplam 30 farklı etkinlikte, Web 2.0 ve Web 3.0, mobil teknolojilerde gelecek, bilgisayar oyunları, robotlar ve geleceğin robotları üzerine bilgi veriliyor. Tur sırasında, ayrıca IPTV’nin (Internet Protocol Television) yaratacağı olanaklar; Live Servisler, Photosynth, Seadragon, Windows Mobile, Silverlight, Popfly, Expression Studio, Microsoft Robotics Studio, Surface teknolojisi ve uygulamalarının hayatımıza getireceği değişiklikler, günlük yaşantımızda ağırlığı artan iletişim ve sosyal ağların sunacağı fırsatlar üzerinde duruluyor.

Microsoft Türkiye ve Turkcell teknik uzmanları ile Microsoft’un gençlere yönelik programlarından biri olan Microsoft Student Partners üyelerinin söz aldığı turda, tasarım dünyasındaki değişimin beraberinde getireceği yeni araçlar üzerine görüşler aktarılıyor, teknolojinin çevreye yapabileceği katkılar tartışılıyor. Ayrıca her üniversitede, değerlendirme formu dolduran katılımcılardan birine Turkcell PDA hediye ediliyor.

Tur uluslararası Imagine Cup yarışmasını da tanıtıyor

Gençsen Geleceksin turunda, her yıl dünyanın ayrı bir kentinde gerçekleşen finallerde 16 yaş ve üstü gençlerin teknoloji aracılığı ile yaratıcılıklarını gösterme fırsatı buldukları Microsoft’un Imagine Cup yarışması da tanıtılıyor. Bu yıl dünya finalleri Paris’te düzenlenecek yarışmada, 2007 yılında iki Türk ekibi Seul’de yapılan finallere gitme başarısını göstermişlerdi.

Cemal Akyel: Bilişim kültürü ile bilişim çağını yakalayacağız

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cemal Akyel,, Gençsen Geleceksin turunun üniversitelerde büyük bir ilgi ile karşılaştığını kaydederek şunları söyledi:

Microsoft Türkiye’nin öğrencilere, gençlere ve teknolojiyi sevenlere yönelik bir çok programı, üniversite düzeyinde çeşitli işbirlikleri var. Bu programlar sayesinde, ülkemizde bilişim teknolojilerinin daha fazla tanınması ve yaygınlaşması için çalışıyoruz. Ülkemizin bilişim çağını daha yaygın ve erken yaşlarda başlayan bir bilişim kültürü ile yakalayacağına inanıyoruz.”

Gençsen Geleceksin turunu davet etmek mümkün

Üniversiteler Gençsen Geleceksin turunun aşağıdaki web adresine giderek etkinliği davet etme olanağı buluyorlar..

www.gencsengeleceksin.com

Gençsen Geleceksin turu, üniversitelerde yapılan duyurular, kampüslere asılan afişler, bilişim kulüpleri, Microsoft Student Partners ve tur programının detaylarının bulunabileceği kendi web sitesi aracılığıyla etkin bir şekilde tanıtılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları