26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlerin Pazarlama Yetenekleri Yarışıyor
23 Mayıs 2007 Çarşamba 16:26

Gençlerin Pazarlama Yetenekleri Yarışıyor

Sabancı Üniversitesi Ekonomi-İşletme Kulübü gençlerin pazarlama yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla SU Challenge Pazarlama Yarışması’nın ikincisini bu yıl 14 - 28 Mayıs tarihleri arasında düzenliyor.

Gençlerin pazarlama konusundaki yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla Sabancı Üniversitesi Ekonomi-İşletme Kulübü bünyesinde düzenlenecek “SU Challenge” isimli yarışma 14-28 Mayıs 2007 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Kampusu’nda gerçekleştiriliyor.. Yarışma süresince gençlerin gerçek piyasa koşullarındaki mücadeleci ruhu anlama fırsatını elde etmeleri amaçlanıyor.

Gençler, bu yarışmada piyasalardaki rekabet ortamında mücadele ruhunu kavrama ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatını yakalayacak. 5'er kişilik gruplar halinde katılınan yarışma, işletmelerin karlılıklarını en üst seviyeye taşımak ve bunun için de gereken tüm enerjiyi harcamalarını sağlamayı amaçlıyor.
Üniversiteye bir orman kazandırılacak

Katılımcılar, kendilerine verilecek sanal para ile “Sabancı Üniversitesi” logolu t-shirt, bardak, anahtarlık, şapka gibi ürünleri kampus içerisinde istedikleri yöntemle satmaya çalışacak. Logolu ürünlerin yanı sıra öğrenciler kampüse ekilmek üzere ağaç fidanı pazarlayacak. Bu isme özel satılan fidanlar kampüste ayrılmış olan “Su Challenge Ormanı”na ekilecek

Yarışma öncesinde katılımcılara profesyoneller tarafından pazarlama ve farklılaşma eğitimi de verilecek. Yarışmanın ödülleri 30 Mayıs’ta sahiplerini bulacak.Yarışma sonunda kazandıkları parayı ise ödül olarak alacak öğrenciler, Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ile birlikte yemek yiyecek.

SU Challenge’ın proje koordinatörlüğünü bu sene de Sabancı Üniversitesi öğrencisi Kerim Gürkan yapıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları